REKLAMA

Komunikacja

Ruszą z rondem

Opublikowano 18 lutego 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Już latem ma się rozpocząć budowa kolejnego ronda w Żarach.

Przy skrzyżowaniu ul. Broni Pancernej, Artylerzystów i Lotników powstanie rondo. Inwestycja jest już pewna. Starostwo Powiatowe w Żarach otrzymało na na to 5 mln 351 tys. 466 zł, czyli na ok. 80 proc. całej inwestycji.

– Ostateczny koszt inwestycji zostanie ustalony po wybraniu zwycięzcy przetargu – mówi Małgorzata Issel, wicestarosta powiatu żarskiego. – Obawiam się, że inwestycja przekroczy nasze początkowe założenia, bo wszystko bardzo podrożało, ale miejmy nadzieję, że różnica nie będzie aż tak duża.

Urzędnicy w ciągu miesiąca mają ogłosić przetarg na budowę ronda. Zgodnie z planami, budowa miałaby się zacząć pod koniec drugiego kwartału tego roku, a więc już latem. I potrwać do połowy przyszłego roku.

Pójdą drzewa, przyjdzie rondo

Przypomnijmy. Projekt przewiduje budowę ronda oraz modernizację ul. Artylerzystów w kierunku skrzyżowania z ul. Ułańską. Zostanie zlikwidowany dodatkowy pas dla skręcających w prawo na stację paliw Watis, zniknie też rozszerzenie drogi przy wjeździe do Biedronki. Będzie więcej miejsca na chodnik i ścieżkę rowerową. Samo rondo ma być małe. Ma to na celu spowolnienie ruchu. Przy okazji przebudowy zostanie wycięte 11 drzew, w tym lipy, dąb i kasztanowiec oraz kilka krzewów. Jedno z drzew rośnie przy żłobku, pozostałe wzdłuż ul. Artylerzystów.

Napisz komentarz »