REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Z wodociągu do stawu, ze stawu do rzeczki

Opublikowano 18 lutego 2022, autor: mk

Przytkała się rura odpływowa i ze stawu przy alei Jana Pawła II w Żarach trzeba było odpompować wodę.

Staw przy al. Jana Pawła II powstał przy okazji remontu parku, który kosztował 9,5 mln zł. Jest oczkiem w głowie urzędników z Ratusza. Opiekują się nim pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku. Latem, co niedziela, przywożą nad staw łódki, którymi chętni mogą sobie popływać. Cztery łódki i dwie przyczepki do ich transportu z Folwarku Zamkowego nad staw kosztowały 20 tys. zł.

Staw wypełniany jest pitną wodą z miejskiego wodociągu. Roczny koszt tego przedsięwzięcia to 9 tys. zł.

Przytkała się rura

Po ostatnich deszczach, w stawie przy alei Jana Pawła II podniósł się stan wody. Było jej tak dużo, że trzeba było ją wypompować do pobliskiej Żarki, która płynie pod betonowymi płytami, kilkanaście metrów od stawu. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Wypoczynku pojawili się w parku z pompą i wężem w środę, 16.02.

– Przytkała się rura spustowa, która odprowadza wodę i przez to podniósł się jej stan – wyjaśnia Andrzej Markulak, dyrektor MOSRiW. – Teren zaczął robić się podmokły, a w zagłębieniach zbierała się woda, dlatego musieliśmy trochę wypompować. W rurze odprowadzającej zebrały się liście, nie była to żadna poważna awaria. Odblokowaliśmy ją i wszystko już powinno być w porządku – zapewnia dyrektor.

Te zabiegi na razie nie zdały się na zbyt wiele, wody jest tak dużo, że jej lustro sięga praktycznie do samego końca betonowej niecki.

Napisz komentarz »