REKLAMA

Gospodarka

Bardzo droga hala

Opublikowano 18 lutego 2022, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 1,7 mln zł dołożyła gmina Żagań do budowy hali sportowej w Tomaszowie. Tym samym koszt inwestycji wzrośnie do blisko 8 mln zł.

Trzy przetargi zakończyły się fiaskiem, bo oferenci chcieli znacznie więcej niż 6 mln 82 tys. zł, które gmina miała na ten cel w budżecie.

– W ostatnim postępowaniu najtańsza oferta przekraczała tę kwotę o ponad 1,5 mln zł,  dlatego musieliśmy je unieważnić – mówi sekretarz gminy, Danuta Michalak. – Pierwotnie inwestycja miała ruszyć pod koniec ubiegłego roku i zostać zrealizowana do końca tego roku. Przez problem z wyłonieniem wykonawcy, postanowiliśmy, że zostanie rozłożona na dwa lata.

Gmina postanowiła dołożyć do budowy hali kolejne 1 mln 718 tys. zł, na co jednogłośnie zgodzili się radni na sesji nadzwyczajnej, 15 lutego. Dodatkowe pieniądze zostaną zaplanowane w przyszłorocznym budżecie. Budżet na budowę hali wzrośnie do kwoty 7 mln 927 tys. zł.

– W tym roku planujemy wydać 4 mln 216 tys. zł, w kolejnym – 3 mln 711 tys. zł – dodaje skarbnik gminy, Agnieszka Kosińska. Kolejny przetarg ma zostać rozstrzygnięty w marcu. 

Hala powstanie przy szkole. Gmina na ten cel otrzymała 4 mln 344 tys. zł z programu „Sportowa Polska” oraz 400 tys. zł z tarczy antycovidowej. Reszta to wkład własny.

Napisz komentarz »