REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Szukają kupca

Opublikowano 18 lutego 2022, autor: bj

Ponad hektarowa działka naprzeciwko osiedla Muzyków w Żarach jest wystawiona na sprzedaż za ponad 5 mln zł. Współwłaścicielem terenu jest Aleksander Czerwonajcio z firmy Moto-Fart.

Chodzi o teren o powierzchni ponad hektara przy ul. Moniuszk. Teren nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Możliwa jest zabudowa na cele komercyjne, pod budownictwo wielorodzinne, market, galerię handlową. Inwestor będzie musiał uzyskać decyzję o warunkach zabudowy z Urzędu Miasta. Cena to okrągłe 5 mln 500 tys. zł. 

– Na sprzedaż została wystawiona całość, ale jeśli znajdzie się klient na część terenu, to też chętnie sprzedamy – mówi Aleksander Czerwonajcio, współwłaściciel terenu.

Teren składa się z trzech działek. Jedna z nich zabudowana jest drewnianym budynkiem, w którym mieści się sklep motoryzacyjny, na kolejnej stoi warsztat mechaniczny i wiata garażowa. Na ostatniej – maszt telefonii komórkowej z umowa dzierżawy, która wygasa w marcu 2023 r. Całość terenu znajduje się w użytkowaniu wieczystym do 2070 r.

– My jesteśmy w stanie przenieść się w inne miejsce. Nie jest to sytuacja nagła. Pomysł powstał kila lat temu, ale nie szukaliśmy kupca. Teraz zdecydowaliśmy – dodaje A. Czerwonajcio. – My nie jesteśmy w stanie  wykorzystać potencjału tego miejsca. Sami aż tyle nie potrzebujemy. Zobaczymy, czy i jaki klient się ewentualnie pojawi.

Napisz komentarz »