REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Panattoni przyspiesza w Sieniawie

Opublikowano 18 lutego 2022, autor: bj

Kolejne ruchy w sprawie ogromnej inwestycji firmy Panattoni w Sieniawie Żarskiej.

Szykują się zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla Sieniawy Żarskiej. Wszystko dlatego, że z wnioskiem w tej sprawie wystąpiła firma Panattoni, która robi przymiarki do budowy w tej miejscowości wielkiej hali, a chciałaby postawić budynki o wysokości 15 m. 

Już od dziś (od piątku, 18.02.) do 18.03. do publicznego wglądu będzie wyłożony projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Przypomnijmy. W Sieniawie Żarskiej Panattoni chce wybudować dwie hale magazynowo-usługowo-produkcyjne z zapleczem socjalnym i biurowym. Do tego powstać ma budynek pompowni, zbiornik retencyjny na 8 tys. metrów sześciennych, budynek wartowni, drogi wewnętrzne, place manewrowe, wiaty, 131 doków dla samochodów ciężarowych, parking na ponad 200 aut. Hale miałyby być przeznaczone pod wynajem. Powierzchnia zabudowy miałby tu zająć ponad 7 hektarów, parkingi – 4 hektary, a długość dróg wewnętrznych – niemal 2 km. Część hal miałby być przeznaczona na mroźnie i chłodnie do przechowywania artykułów spożywczych, kosmetycznych bądź farmaceutycznych. Praca odbywać by się miała na okrągło – 7 dni w tygodniu, na 3 zmiany. Zatrudnienie sięgnąć miałoby 1 tys. 700 osób. Według założeń, całość obsługiwana byłaby przez około 100 samochodów ciężarowych na dobę.

W internecie też

Projekt zmian miejscowego planu zagospodarowania został już przez urzędników przygotowany, a teraz rozpoczynają się konsultacje społeczne.

– Dla osób zainteresowanych w najbliższą środę, 23.02., o godz. 16 w świetlicy w Sieniawie Żarskiej odbędzie się spotkanie. Wezmą w nim udział przedstawiciele urzędu – informuje Kinga Matoga, p.o. kierownika referatu nieruchomości w Urzędzie Gminy w Żarach.

Z projektem można zapoznać się w pokoju nr 209 Urzędu Gminy oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.gminazary.pl). Uwagi do dokumentu można składać do 1 kwietnia.

Napisz komentarz »