REKLAMA

Sport

Mundial pokonał lidera

Opublikowano 18 lutego 2022, autor: Piotr Piotrowski

Żarscy futsaliści sprawili ogromną niespodziankę, wygrywając z liderem II ligi.

Mundial pokonał Eko-Pol AZS UZ Zielona Góra 7:4, choć do przerwy przegrywał 1:2. Prawdziwa eksplozja mocy żaran przyszła w drugiej połowie meczu. W 27. minucie do siatki trafił Dominik Skrzyński, a pięć minut na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Jakub Księżniak. I choć rywale ponownie objęli prowadzenie, strzelając dwa gole w minutę, ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy między 38 a 39 minutą zdobyli aż cztery bramki!

– Zagraliśmy ostrym pressingiem. Wykorzystaliśmy też to, że w końcówce rywale grali z lotnym bramkarzem, który wyszedł do połowy, wspierając kolegów w ataku – mówi Radomir Roztocki, trener Mundialu. – My rozbijaliśmy ich akcje, skutecznie kontrując i strzelając gole do pustej bramki. Dziękuję chłopakom za świetną postawę. Po tych dwóch zwycięstwach i strzeleniu aż 16 goli pokazali, że mają charakter i potrafią wygrywać z najlepszymi. Teraz jedziemy po trzecie zwycięstwo do Wrocławia, rozprawić się z kolejnym faworytem. Tymi wygranymi zmazaliśmy plamę i siedem porażek z rzędu. Sezon zakończymy w dobrym stylu, co dobrze rokuje na kolejny sezon.

Dodajmy, że kolejkę wcześniej żaranie pokonali wrocławian 9:4. W sumie, w dwóch spotkaniach strzelili aż 16 goli.

– Szkoda, że eksplozja mocy przyszła na koniec rozgrywek. Fajnie to wszystko zaczęło funkcjonować i na pewno zaprocentuje w kolejnym sezonie – ocenia Dominik Skrzyński, jeden z liderów Mundialu. – W tym sezonie wystartowaliśmy w rozgrywkach centralnych po dłuższej nieobecności, były spore rotacje w składzie, kilku zawodników nie mogło grać w lidze z różnych powodów. AZS do tej pory był liderem rozgrywek i pewnym krokiem zmierzał po awans do I ligi. Pokazaliśmy mu, że ta droga nie jest taka łatwa i Żary też są mocne w futsalu. Wygrana z absolutnym faworytem cieszy podwójnie.

Mundial Żary – Eko-Pol AZS UZ Zielona Góra 7:4 (1:2)

Bramki: Błażej Bania dwie (17 i 38. min), Radosław Romanowski dwie (38 i 39. min), Dominik Skrzyński (27. min), Jakub Księżniak (32. min), Krystian Seredyński (39. min) dla Mundialu oraz Patryk Jaśkiewicz dwie (11 i 13. min), Sebastian Häusler (36. min), Kacper Ryś (37. min)

Mundial: Damian Adamowicz, Radosław Romanowski, Kamil Ganczarek, Krystian Seredyński, Mariusz Niedzielan oraz Błażej Bania, Remigiusz Chyła, Patryk Jasiak, Jakub Księżniak, Dominik Skrzyński.

Napisz komentarz »