REKLAMA

Zdrowie

Źle jak nigdy

Opublikowano 11 lutego 2022, autor: jb

Blisko 10 tysięcy mieszkańców powiatu żarskiego zaraziło się koronawirusem od początku pandemii. Tylko w tym tygodniu było to 631 kolejnych zakażeń. W powiecie żagańskim przez tydzień zaraziło się 489 osób.

Choć dzienna liczba zakażonych przez ostatnie siedem dni była niższa niż jeszcze tydzień temu, to nie w naszym województwie. Kilka razy w ciągu tygodnia padały rekordy zakażeń. Najwięcej odnotowano ich w czwartek, 10 lutego, gdy jednego dnia do rejestru przybyło 1 tys. 512 osób. Z danych publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że 140 osób z tej grupy to osoby, które są zarażone przynajmniej drugi raz.

Tydzień temu w naszym województwie liczba zakażonych po raz pierwszy przekroczyła tysiąc jednego dnia, a obecnie jest to już o ponad 400 więcej.

Przez ostatnie siedem dni w lubuskim zaraziło się łącznie 7.938 mieszkańców, z czego 631 to mieszkańcy powiatu żarskiego. Najwięcej osób, bo 120, jednego dnia odnotowano w rejestrze w piątek, 4 lutego.

W ostatnim tygodniu do rejestru przybyło także 489 mieszkańców powiatu żagańskiego. Najwięcej od początku tego roku odnotowano ich w czwartek, 10 lutego, bo 114 osób, z których 5 to ci, dla których jest to ponowne zakażenie.

Przez tydzień w naszym województwie z powodu koronawirusa i jego powikłań zmarły 33 osoby, w całym kraju było ich łącznie 1.405.

Napisz komentarz »