REKLAMA

Samorząd

Covidowa stylówka radnego

Opublikowano 11 lutego 2022, autor: mk

Gdzie nosić maseczkę, a gdzie nie? Oto jest pytanie! Czy Adam Matwijów zna odpowiedź na nie?

Gdy przewodniczący Rady Miasta w Żaganiu rozdaje mieszkańcom maseczki, stojąc przed marketem, na powietrzu, usta i noc zasłania. Gdy na basenie wręcza medale, maseczki nie ma. Czy radny na opak rozumie przepisy? Czy może przed sklepem po prostu było mu zimno i zasłonił twarz przed chłodem, a na pływalni za ciepło i za wilgotno, by kisić się pod maseczką? No chyba że przewodniczący zamierzał wystartować w zawodach pływackich, ale patrząc na elegancki garnitur, który miał na sobie, do wody by raczej nie wskoczył. Może więc decydująca była kwestia mody i stylu, a jak każdy widzi – maseczka lepiej się komponuje z pikowaną kurtką niż z garniturem.

Elegancja Francja

Na fotografiach z basenu radny szeroko się uśmiecha. Szkoda byłoby kryć ten uśmiech pod maseczką, skoro pijarowcy z Urzędu Miasta po to zdjęcia robili, by uświetnić nimi relację z zawodów, którą wrzucili na Facebooka. Cóż że w relacji zabrakło najważniejszych tego dnia – dzieci rywalizujących w zawodach.

O dylematy z noszeniem maseczki zapytaliśmy przewodniczącego.

– To nie jest tak, że nie miałem na basenie maseczki – zarzeka się A. Matwijów. – Zdjąłem ją tylko do zdjęcia, a tak to cały czas miałem na sobie. Mam też zdjęcie, na którym jestem w maseczce, ale zostało wybrane akurat to – przekonuje. I dorzuca: – Co do braku zdjęć dzieci z zawodów pływackich na stronie „Lubię Żagań”, to ciężko mi się wypowiadać, bo to nie ja zarządzam tą stroną.

Siak czy siak, pozostaje pytanie – nosić maseczkę do garnituru, czy też nie?

Przypominamy, że za niezasłanianie ust i nosa grozi mandat do 500 zł.

Napisz komentarz »