REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Utonął koło domu

Opublikowano 11 lutego 2022, autor: bj

Szukali go od prawie dwóch tygodni, zgłosili się na policję. W końcu na jego zwłoki natknął się brat. W stawie nieopodal osiedla, na którym mieszkał.

Mężczyzna zaginął ok. dwóch tygodni temu. Mieszkał w Kunicach.

– Pod koniec ubiegłego tygodnia zostało zgłoszone jego zaginięcie na policji. W związku z tym były prowadzone procedury związane z poszukiwaniem – informuje Robert Brzeziński, prokurator rejonowy w Żarach.

Te się na dobrze nie rozpędziły, gdy we wtorek, 8.02., pojawiła się tragiczna informacja.

– Kilka minut po godz. 14 zostaliśmy wezwani na ul. Powstańców Wlkp. w Żarach. Do pomocy w działaniach policji – informuje mł. kpt. Paweł Brela ze Straży Pożarnej.

Strażacy pojechali w rejon posesji nr 14, przy stawie Krokosz.

– Po przybyciu na miejsce, zastali mężczyznę, który zawiadomił służby. Przekazał, że w pobliskim stawie znalazł zwłoki. Pływały ok. 5 metrów od brzegu. Dodał, że prawdopodobnie jest to jego brat, którego szukają – mówi mł. kpt. P. Brela.

Zwłoki znajdowały się w dość niedostępnym miejscu.

– Strażacy szli ścieżką przez bagniste i mocno porośnięte tereny – dodaje P. Brela.

Gdy dotarli we wskazane miejsce, od razu dostrzegli, że śmierć mężczyzny musiała nastąpić co najmniej kilka dni wcześniej.

– Tyle czasu prawdopodobnie ciało znajdowało się w wodzie. Z uwagi na ewidentne objawy stężenia pośmiertnego odstąpili od działań medycznych – dodaje P. Brela.

Nie mogli pomóc

Gdy funkcjonariusze policji zarządzili wyciągnięcie ciała z wody, okazało, że nosi już ślady rozkładu. Policjanci szybko potwierdzili tożsamość mężczyzny i przypuszczenia jego brata, który rozmawiał ze strażakami.

– To 39-letni mieszkaniec Żar. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji – informuje Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Zmarły 39-latek był mieszkańcem okolicy. Mieszkał razem z matką. Na chwilę oddania gazety do druku, nie były znane wyniki sekcji zwłok. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żarach.

Napisz komentarz »