REKLAMA

Sport

Unia najlepsza

Opublikowano 11 lutego 2022, autor: Piotr Piotrowski

Unia Żary Kunice wygrała I Turniej Młodzików o Puchar Prezesa Budowlanych Lubsko.

W zawodach, oprócz żaran, zagrały trzy drużyny gospodarzy oraz Delta Sieniawa Żarska i  Łużyczanka Lipinki Łużyckie. Drużyna Jarosława Gada wygrała wszystkie swoje mecze, remisując jedynie z Łużyczanką Lipinki Łużyckie. Spotkania rozgrywane były w systemie każdy z każdym, po 10 minut. Drugie miejsce w turnieju zajęła Łużyczanka, trzecie – Budowlani II Lubsko.  Najlepszym zawodnikiem turniej został piłkarz Unii, Piotr Gretkierewicz.

 – Zbudowaliśmy fajną, perspektywiczną drużynę, połączoną z wychowanków Unii i mojej szkółki – mówi J. Gad. – Po tej fuzji w minionym sezonie w pięknym stylu wywalczyliśmy awans z III ligi okręgowej do II ligi. Jest kilku utalentowanych piłkarzy, którzy za parę lat mogą stanowić o sile pierwszej drużyny Unii. W perspektywie jest awans do I ligi centralnej, ale zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie w pierwszych wiosennych  meczach.

– Nasza drużyna bazuje na roczniku 2010-11, a więc młodszym niż większość piłkarzy drużyn młodzików w III lidze. W nadchodzącym sezonie jest czas na ogranie i zdobycie kolejnych doświadczeń. Mam nadzieję, że ta nauka zaprocentuje w kolejnym sezonie, w którym chcemy powalczyć o awans do II ligi  – zaznacza Damian Dworczak, trener Budowlanych Lubsko.

Napisz komentarz »