REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Liczyli się z cukrzycą

Opublikowano 11 lutego 2022, autor: mk

W Żarach w minioną niedzielę (6.02.), w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbył się bieg „Policz się z cukrzycą”.

W żarskim Zielonym Lesie każdy uczestnik musiał pokonać dystans 5 km. Tempo nie miało znaczenia. Część uczestników biegła, inni maszerowali z kijkami i spacerowali.

– Chodziło o pokonanie własnej słabości – mówi Elżbieta Łobacz-Bącal, organizatorka biegu. – A na tym polega nasze życie.

W biegu wzięli udział zarówno seniorzy, jak i dzieci.

– Rodzice biegają i mnie też się to spodobało – mówi Kaja Nowak. – Ogólnie bardzo lubię sport i dobrze się w tym czuję.

Bieg, ze względu na pogodę, został przełożony o tydzień. Choć i w tę niedzielę aura nie była zbyt przyjemna, nie zraziło to biegaczy.

– Bardzo dobrze mi się biegło – chwaliła Majka Wujda. – Biegłam razem z koleżankami, pogoda nam zupełnie nie przeszkadzała.

Na mecie zameldowała się także Maria Sajna.

– Biegam na co dzień. Mam już przygotowany kalendarz starów na rok, zaczynam od crossu w Żaganiu, potem półmaraton w Poznaniu, pobiegnę też w Łęknicy i mam nadzieje, że w Żarach odbędzie się dycha – wylicza.

Każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal. Na mecie na biegaczy czekał też słodki poczęstunek i napoje. Do puszki WOŚP udało się zebrać 1 tys. 700 zł.

Napisz komentarz »