REKLAMA

Zdrowie

Bijemy rekordy

Opublikowano 04 lutego 2022, autor: jb

Rekordową liczbę kolejnych zakażonych koronawirusem odnotowano w tym tygodniu w województwie lubuskim.

W czwartek, 3 lutego, podano informację o 1 tys. 142 zakażeniach w lubuskim jednego dnia i jest to najwięcej od początku pandemii w 2020 roku. W ciągu tygodnia w lubuskim zakaziła się rekordowa liczba 6 tys. 171 osób. Ani razu przez cały tydzień liczba nowych zakażeń nie spadła poniżej 730.

Przez ostatnie siedem dni koronawirusem zaraziło się 526 mieszkańców powiatu żarskiego, to najwięcej od początku roku. Najwięcej chorych jednego dnia przybyło w środę, 2 lutego, gdy potwierdzono pozytywny wynik na obecność wirusa u 107 osób. Od początku pandemii liczba zakażeń w powiecie przekroczyła już 9 tys. 350 osób.

Pozytywny wynik przez ostatnie siedem dni otrzymało także 447 mieszkańców powiatu żagańskiego (to również tegoroczny rekord). Najwięcej chorych było we wtorek, 1 lutego, gdy w oficjalnej statystyce zakażonych przybyło 96 osób. Od początku pandemii w powiecie potwierdzono już ponad 7 tys. 200 zakażeń.

Choć w rzeczywistości jest ich więcej. Część osób, która podejrzewa u siebie zakażenie, samodzielnie robi sobie tzw. szybki test i jeżeli czuje się dobrze, nawet nie zgłasza się do lekarza, żeby uniknąć problemów z kwarantanną dla całej rodziny.

W ostatnim tygodniu z powodu koronawirusa i jego powikłań zmarło 18 mieszkańców lubuskiego.

Napisz komentarz »