REKLAMA

Komunikacja

Dziura na dziurze dziurą pogania

Opublikowano 04 lutego 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Dziury, wyrwy, a nawet zapadliska i kratery. Na żarskich ulicach są naprawdę imponujących rozmiarów. Gdy zbierze się w nich woda, wyglądają jak oczka wodne, ale kierowca, który w nie wpadnie, może zniszczyć sobie zawieszenie.

Choć zima nie jest sroga, to na żarskich ulicach „wyrosły” ogromne dziury. Kierowcy przyzwyczaili się już do tego, że każdej zimy zaczynają przypominać ser szwajcarski.

– Na zlecenie miasta naprawy doraźne i prace remontowe przeprowadza Pekom – informuje Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury technicznej w Urzędzie Miasta. – W tym roku na takie naprawy Pekom ma 1 mln 500 tys. zł. Prace zaczną się wtedy, gdy pozwoli na to pogoda – wyjaśnia D. Babula.

Oprócz doraźnych napraw, czeka nas w tym roku też kilka większych remontów. I tak. Mieszkańcy ulic Sarniej i Dziewina doczekają się końca remontu ich dróg. Miasto zaplanowało na to w budżecie 1 mln 40 tys. zł Remontowana ma być ulica Bohaterów Getta, a także drogi do niej przyległe. Całość będzie kosztować 9 mln 500 tys. zł. Przebudowana zostanie także ulica Staszica na odcinku od Ludowej do Zielonogórskiej. Remont będzie kosztować 1 mln 400 tys. zł. Za 270 tys. zł wyremontowane zostaną także ulice Piastowska, Żabikowska i Jagiellońska.  Za 80 tys. zł – ulica Brzoskwiniowa.

A gdy będzie już tak pięknie, w mieście za 135 tys. zł pojawią się też nowe parkomaty i powiększona zostanie strefa płatnego parkowania.

– Cztery parkomaty, które są obecnie w mieście, wymagają wymiany ze względu na zły stan techniczny. W mieście pojawią się też dwa nowe i zostanie poszerzona strefa płatnego parkowania. Temat jest na razie otwarty, ale myślę, że mogą to być okolice Kaczego Rynku – zapowiada D. Babula.

Nic tylko jeździć!

komentarz »
  1. Asia 11 lutego 2022 09:27 - Odpowiedź

    Jak zwykle zima zaskoczyła urzędników.
    Kiedy zaczną się trwałe łatania dziur po każdej zimie?
    Myślę o łataniu dziur conajmniej na kilkanaście lat, a nie jeden sezon. Tak żeby było taniej dzisiaj, a za rok wydamy jeszcze więcej!!!
    W przypadku zimy chyba nasi urzednicy myślą w perspektywie kilku miesięcy.

Napisz komentarz »