REKLAMA

Samorząd

Osiedle na Zgorzeleckiej

Opublikowano 04 lutego 2022, autor: nk

Pomiędzy ul. Zgorzelecką a żarską obwodnicą, na północ od ul. Południowej, powstanie osiedle domów. Urząd Miasta wydał warunki zabudowy dla tej inwestycji.

Warunki zabudowy dla zespołu 9 budynków w okolicy ul. Zgorzeleckiej w Żarach ustalił Urząd Miasta. Nowa inwestycja ma powstać na prywatnych działkach znajdujących się pomiędzy ul. Zgorzelecką a obwodnicą miejską na północ od ul Południowej. W planach jest wybudowanie 9 budynków mieszkalnych oraz dróg dojazdowych.

– Będzie mogło tam powstać 9 domów jednorodzinnych. Nie przewidujemy zabudowy wielorodzinnej – mówi Marek Iwlew, naczelnik wydziału architektury w żarskim Urzędzie Miasta.

Z wydaną przez urzędników decyzją mogą zapoznać się strony i wnieść wnioski i uwagi do wydanej decyzji. W związku z tym, że w procedurze uczestniczy ponad 20 stron, urzędnicy informacje o zakończeniu postępowania przedstawili w formie obwieszczenia.

Termin wnoszenia uwag upływa w piątek, 11.02. Można je składać w wydziale gospodarki nieruchomościami i architektury w żarskim Ratuszu ? pokój 214c (drugie piętro).

Napisz komentarz »