REKLAMA

Samorząd

Sprośna sesja

Opublikowano 04 lutego 2022, autor: Piotr Piotrowski

Obraźliwe słowa i sprośne obrazki na sesji Rady Miasta w Szprotawie.

Szprotawscy radni w czwartek, 27.01., obradowali zdalnie. Ale nie tylko oni mogli się połączyć internetowo. Do systemu wdarli się też dowcipnisie, którzy zaczęli używać wulgarnych słów i wyzywać radnych.

Wszystko przez to, że w linku do sesji, podanym na stronie Urzędu Miasta, zamiast odnośnika do transmisji na youtube, był odnośnik do programu „Launch Meeting – Zoom”. Po jego kliknięciu, każdy mógł go sobie zainstalować na swoim komputerze i zdalnie połączyć z obradami, a nawet zabrać głos lub coś wyświetlić. Zanim urzędowy informatyk to wyłapał, do systemu wdarli się dowcipnisie, którzy zaczęli używać wulgarnych słów i wyzywać radnych. Pojawiły się też sprośne zdjęcia. Po chwili nieproszeni goście zostali wyłączeni.

Roman, jesteś na fonii!

Gdy sytuacja została opanowana, niektórzy radni dalej byli w nerwach. Roman Pakuła tak się zestresował, że nie mógł się ponownie połączyć przez internet. Nie wytrzymał i zadzwonił do Ratusza.

– Klikam na ten link, to „Launch Meeting – Zoom” mi się wpier…la – denerwował się radny, prosząc o szybką interwencję informatyka. 

– Roman, jesteś na fonii. Wszystko słyszymy – strofował go radny Ireneusz Ganczar

Na koniec sesji, radny Pakuła zapytał, co informatyk oraz przewodniczący Rady Miasta zamierzają zrobić, aby zabezpieczyć system do zdalnej obsługi sesji przed takimi incydentami. 

– Aby takich ekscesów z obnażaniem się już nie było! – podkreślał.

– Będzie to zabezpieczone – uspokajał Andrzej Stambulski, przewodniczący.

Napisz komentarz »