REKLAMA

Gospodarka

Budowa coraz bliżej

Opublikowano 04 lutego 2022, autor: jb

Prace przy inwestycji firmy Panattoni w gminie Iłowa nabierają tempa.

 Spółka uzyskała właśnie decyzję o środowiskowych uwarunkowań dla swojej inwestycji, a wcześniej – pozwolenie budowlane. Na działkach w obrębie Konina Żagańskiego można już zobaczyć ciężki sprzęt, który zwozi materiały, kontenery, trwa także równanie terenu. 

Tuż przy gminnej strefie aktywności gospodarczej ma stanąć zespół hal logistyczno- magazynowo-usługowo-produkcyjnych o łącznej powierzchni 107 tys. 670 metrów kwadratowych. W planach całość podzielona jest na część biurową i socjalną ze stołówkami i np. szatniami dla pracowników. Najprawdopodobniej firma będzie starać się o zmianę pozwoleń, bo jeszcze pod koniec stycznia, gmina Iłowa wydała firmie nową decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanej inwestycji.

Firma ma kupione od prywatnego właściciela dwie działki, o łącznej powierzchni ponad 20 hektarów. Jedna działka była fragmentem lasu, w nowej decyzji środowiskowej została dołożona do powierzchni planowanej inwestycji.

I to nie jest koniec planów firmy w gminie. Na początek lutego planowane jest podpisanie umowy notarialnej dotyczącej kolejnych trzech działek, które w strefie aktywności gospodarczej od gminy kupiła spółka Eko Park III, powiązana z Panattoni. Sąsiadują one z tymi, których firma jest już właścicielem. Przetarg na 14 hektarów rozstrzygnięto kwotą 26 mln zł. Gdy umowa zostanie sfinalizowana, będzie to łącznie blisko 40 hektarów do zagospodarowania. Na takiej powierzchni można planować jeszcze większe zabudowania.

Panattoni zazwyczaj inwestuje na działkach, które przygotowuje dla swoich klientów. Mówi się, że na tym terenie w Koninie Żagańskim miałaby być prowadzona działalność związana z usługami e-commerce. Z kolei zatrudnienie pracowników w tym miejscu mogłoby ruszyć od połowy 2023 roku.

Napisz komentarz »