REKLAMA

Sport

Warto jest ćwiczyć

Opublikowano 04 lutego 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Sport to samo zdrowie. Instruktorka Anna Nowakowska-Sokołowska zachęca do udziału w zajęciach z zumby, jogi i interwałowo-wzmacniających, które prowadzi w Żarach i Wymiarkach.

Sport to najlepszy sposób, by zachować zdrowie, młodość i kondycję fizyczną na najwyższym poziomie. Anna Nowakowska-Sokołowska, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i trenerka z wieloletnim stażem, prowadzi zajęcia w Żarach i Wymiarkach. Panie, które chciałby zacząć z nią ćwiczyć, mogą wybierać wśród zajęć: zumby, spotkań interwałowo-wzmacniających oraz jogi.

Po prostu warto

O tym, że sport to zdrowie, nikogo nie trzeba przekonywać. Sztuką jest znaleźć zajęcia, które będą idealnie nam odpowiadać. Wśród zajęć, które prowadzi A. Nowakowska- Sokołowska, znajduje się zumba, która zainteresuje panie lubiące potańczyć i dobrze się spocić.

– Zumba to połączenie tańca i fitnessu – mówi A. Nowakowska-Sokołowska. – Dzięki ćwiczeniom fizycznym kształtują się nasze mięśnie, możemy poczuć nasze ciało w tańcu i wyzwolić ogromną ilość endorfin. Dzięki ćwiczeniom nie tylko spalamy zbędne kalorie, ale przede wszystkim męcząc nasze ciała, pozwalamy odpocząć głowie. Pozbywamy się nagromadzonego stresu i dzięki temu odpoczywamy – mówi A. Nowakowska-Sokołowska.

Zajęcia zumby odbywają się w Żarach w poniedziałki i środy, o godz. 19.30, w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Szymanowskiego i trwają godzinę. Na zajęcia mogą się też zapisać mieszkanki Wymiarek. Tam zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 17.45 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki przy ulicy Księcia Witolda.

Coś mocniejszego

Panie, które potrzebują nieco mocniejszych ćwiczeń, mogą skorzystać z autorskich zajęć interwałowo-wzmacniających.

– To trening, który sama opracowałam. Podczas zajęć wykorzystujemy sprzęt, ale przede wszystkim własną masę ciała. Zwracam ogromną uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń, zwłaszcza na samym początku. Źle wykonywane ćwiczenia mogą nam zaszkodzić, dlatego tak ważna jest technika i ćwiczenie pod okiem specjalisty – wyjaśnia A. Nowakowska-Sokołowska.

Zajęcia odbywają się w Żarach we wtorki i czwartki, o godz. 19.00, na sali SP nr 1.

Joga dla zdrowia

Panie chcące dbać o formę podczas spokojniejszych zajęć mogą wybrać zajęcia z jogi.

– Podczas zajęć z jogi zadbamy o elastyczność, wspaniale się rozciągniemy. To doskonały sposób dbania o formę, bo choć joga wydaje się być spokojna, to potrafi wycisnąć z nas sporo wysiłku. Niestety, ze względów pandemicznych, nie mam teraz możliwości prowadzić zajęć w Żarach. Gdy tylko znajdę odpowiednią salę, zajęcia znów się będą odbywać. Bardzo przepraszam wszystkie zapisane na te zajęcia osoby, możecie być pewni, że wasze opłacone zajęcia nie przepadną – zapewnia A. Nowakowska-Sokołowska.

Na zajęcia z jogi mogą się zapisać mieszkanki Wymiarek. Odbywają się w piątki o godz. 18.00 w sali OKiB.

Dla każdego

Na sport nigdy nie jest za wcześnie ani za późno.

– Zapraszam na zajęcia panie w każdym wieku. Dla dziewczyn uczących się w szkołach średnich mam ofertę specjalną, bo płacą 50% mniej. Starsze panie nie powinny się obawiać, że nie dadzą rady. Jeżeli wiem, że jakaś pani ma problemy zdrowotne albo pewne ćwiczenia są już niewskazane, to wtedy wykonują uproszczoną wersję pod moim czujnym okiem. Zapraszam wszystkich serdecznie, od nastolatek po seniorki – zachęca A. Nowakowska-Sokołowska.

Zajęcia odbywają się:
Żary:
– zumba
poniedziałki i środy o godz. 19.30 w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. przy ulicy Szymanowskiego.
– zajęcia inerwałowo-wzmacniające
wtorki i czwartki o godz. 19.00 w SP nr 1.

Wymiarki:
– zumba
poniedziałki i środy o godz. 17.45 w sali Gminnego Ośrodka Kultury przy ulicy Księcia Witolda.
– joga
piątek o godz. 19.00 sala OKiB.

Więcej informacji o zajęciach można uzyskać pod numerem telefonu: 692 309 050

Co zyskujesz ćwicząc?
– witalność
– koordynację
– kształtowanie mięśni
– elastyczność stawów
– zdrowie
– młodość
– radość
– świetną figurę jako gratis 😉

Napisz komentarz »