REKLAMA

Samorząd

Ma się ten gest!

Opublikowano 04 lutego 2022, autor: Piotr Piotrowski

Burmistrz Andrzej Katarzyniec to ma gest! Pochwalił się, że rozda mieszkańcom 98 tys. maseczek. Oczywiście kupionych nie za swoje pieniądze.

Szczytną akcją pochwalił się radnym na piątkowej sesji (28.01.). Miasto dostało 98 tys. jednorazowych maseczek z Agencji Rezerw Materiałowych i teraz trzeba je rozdać. Nie zrobią tego urzędnicy ani miejscy strażnicy, ale osobiście burmistrz. A że sam nie da rady, pomogą mu radni. Będą je rozdawać na ulicach w sobotę, 5 lutego. Niech wyborcy wiedzą, komu je zawdzięczają!

– Będziemy rozdawać nie po jednej maseczce, jak wcześniej, ale po 10, a nawet po 15! – z dumą oznajmił burmistrz, który już w środę, 2.02., w asyście naczelnika oświaty, rozwiózł 18 tysięcy maseczek do szkół i przedszkoli.

Burmistrz pęka z dumy, ale mieszkańcy z radości nie skaczą.

– Co, jak co, ale na maseczki to akurat mnie stać, 10 sztuk można kupić nawet za złotówkę. Dlatego tych kilka sztuk od burmistrza jakoś specjalnie nie podratuje domowego budżetu – kwituje Wiesław Gałązka. – Wolałbym, aby burmistrz swoją energię skupił na inwestycjach, choćby na szukaniu kasy na remont nieczynnego od trzech lat kąpieliska.

W podobnym tonie wypowiada się Alojzy Beśka.

– Maseczki to jedna z niewielu rzeczy, która nie podrożały. Te 10 sztuk nas nie zbawi. Żona kupiła na zapas większą ilość, więc z akcji pana burmistrza nie skorzystamy – mówi pan Alojzy.

Przypomnijmy, że burmistrz już wcześniej rozdawał maseczki. Urząd Miasta wydał na nie wówczas ponad 80 tys. zł. W grudniu 2020 roku trafiły do 11 tysięcy skrzynek pocztowych. To było przed referendum w sprawie odwołania władz miasta.

Napisz komentarz »