REKLAMA

Samorząd

Czułam się jak pies na łańcuchu

Opublikowano 04 lutego 2022, autor: Michalina Kozarowicz

– mówi Emilia Zajączkowska, była sołtys Osieka i radna z gminy Lubsko, która zrezygnowała z funkcji sołtysa. Jak zapewnia – przez burmistrza Janusza Dudojcia.

Emilia Zajączkowska postanowiła zrezygnować z funkcji sołtysa Osieka (gmina Lubsko), a wszystko przez to, że nie mogła dogadać się z burmistrzem. Nawet w najdrobniejszych kwestiach – jak podkreśla.

I tak społecznie

Według uchwały, jaką podjęła Rada Gminy Lubsko, sołtys, który jednocześnie jest radnym, nie może pobierać diety sołtysa.

– Ta uchwała była zrobiona specjalnie ze względu na mnie – mówi E. Zajączkowska. – Tylko ja pełniłam obie funkcje. Już od roku nie brałam pieniędzy za bycie sołtysem. Uwielbiam tę pracę i dalej będę się angażować w życie Osieka, tylko paradoksalnie teraz, jako zwykłemu mieszkańcowi, będzie mi łatwiej, bo nikt nie będzie mi już rzucać kłód pod nogi – uważa.

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub zdobądź dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 1151

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »