REKLAMA

Sport

Mundial w końcu wygrał

Opublikowano 04 lutego 2022, autor: Piotr Piotrowski

Żarscy futsaliści przełamali się i wygrali pierwszy mecz w II lidze. We Wrocławiu pokonali miejscowy Śląsk aż 9:4.

Piłkarze Mundialu w końcu przełamali fatalną passę. Zrobili to w wielkim stylu, zdobywając we Wrocławiu aż 9 goli. Prawdziwą eksplozją formę zaimponował Krystian Seredyński, zdobywając aż cztery gole. Żaranie już po 12. minutach prowadzili 5:1 i spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. 

– Cieszy tak wysoka wygrana, tym bardziej, że do Wrocławia pojechaliśmy w mocno okrojonym składzie, tak naprawdę z dwoma zawodnikami na zmianę – mówi Dominik Skrzyński.- Dobrze weszliśmy w mecz, w końcu skuteczność nas nie zawodziła. Przy okazji zrewanżowaliśmy się Śląskowi za porażkę 3:6 w pierwszym meczu, u nas.

Przed Mundialem ostatnie dwa mecze w II lidze. Zagrają w nich z liderem i trzecią drużyną rozgrywek, Eko- Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz AZS AWF Wrocław.

– Do I ligi awansuje tylko jedna drużyna, więc można powiedzieć, że to my rozdajemy karty – dodaje z uśmiechem Skrzyński. – Postaramy się postawić wysoko poprzeczkę zarówno liderowi, jak i trzeciej drużynie. Pewnie kibicować będzie nam wicelider z Pyskowic. Z taką formą strzelecką, jak we Wrocławiu, możemy wygrać z każdym.

Mecz 7. kolejki z liderem z Zielonej Góry Mundial rozegra w niedzielę, 13 lutego, o godz. 16.00.

A już w najbliższą niedzielę, 6 lutego, rozgrywki wznowią piłkarze Żarskiej Ligi Futsalu. Początek spotkań Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA w hali przy ul. Podwale – godz. 14.00.

WKS Śląsk Futsal Wrocław – Mundial Żary 4:9 (2:7)

Mundia: Damian Adamowicz, Krystian Seredyński, Radosław Romanowski, Dominik Skrzyński, Mariusz Niedzielan oraz Błażej Bania, Remigiusz Chyła, Radomir Roztocki

bramki: Krystian Seredyńki cztery (8,12, 19 i 27. min), Błażej Bania dwie (10 i 25. min), Radosław Romanowski (3. min), Dominik Skrzyński (6. min).

Napisz komentarz »