REKLAMA

Sport

Pokopali na Arenie

Opublikowano 04 lutego 2022, autor: Piotr Piotrowski

Czarni Jelenin wygrali Zawody o Puchar Podokręgu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w sobotę, 29 stycznia, w żagańskiej hali Arena.

O trofeum walczyło 13 drużyn z powiatu żagańskiego, ze wszystkich szczebli, począwszy od IV ligi po klasę B. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy.

W półfinale Moczynianka Moczyń uległa 1:2 Czarnym Jelenin, a Zorza Brzeźnica – Iskrze Małomice 2:7. W finale Czarni nie dali szans Iskrze, wygrywając 3:0, zaś w spotkaniu o trzecie miejsce Moczynianka Moczyń rozgromiła Zorzę Brzeźnica 9:1.

– Mimo wyjścia z grupy, w półfinale i meczu o trzecie miejsce nie wytrzymaliśmy turnieju kondycyjnie, stąd takie wysokie porażki. Przyjechaliśmy praktycznie w pięciu piłkarzy i brakowało ludzi na zmiany – tłumaczy dotkliwą porażkę swoich piłkarzy trener Zorzy, Paweł Najdek.  -Mimo problemów kadrowych, chcieliśmy wziąć udział w turnieju. W tej sytuacji wynik był sprawą drugorzędną.

– Wygrana w tak prestiżowym turnieju na pewno bardzo cieszy i podbudowuje zespół mentalnie przed zbliżającymi się rozgrywkami w klasie A, w której jesienią szło nam różnie – ocenia grający trener Czarnych Jelenin, Paweł Morek. –  A okazały puchar to wspaniała pamiątka, która trafi do klubowej gabloty z innymi trofeami.

 

Integracja środowiska

Puchary najlepszym wręczał prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, Robert Skowron.  Zwycięski zespół, oprócz trofeum, otrzymał komplet 18 par spodenek nike oraz piłkę. Dwie kolejne drużyny otrzymały futbolówki.

– Rozszerzyliśmy formułę i zaprosiliśmy do udziału w turnieju nie tylko drużyny z żagańskiej klasy B, ale i całego powiatu. Zagrały więc zespoły z IV ligi, klasy okręgowej i klasy A, choć na boisku nie było widać różnicy klas, ze względu na to, że niektóre zespoły są na różnym etapie przygotowań do rozgrywek ligowych i miały braki kadrowe – mówi Wiesław Balak, zastępca przewodniczącego żagańskiego podokręgu LZPN-u. – Z jednej strony była to świetna okazja do  integracji środowiska i sportowej rywalizacji wszystkich szczebli, z drugiej – do sprawdzenia formy przed zbliżającą się rundą wiosenną  rozgrywek ligowych. 

Wyniki w I grupie:
MKS Czarni Żagań (juniorzy) – Czarni Jelenin 2:5, Czarni Jelenin – SKS Fiamp Iskra Wymiarki 1:1, SKS Fiamp Iskra Wymiarki – MKS Czarni Żagań 3:2 (juniorzy)
Wyniki w II grupie: Moczynianka Żagań – Płomień Czerna 2:2, Piast Wichów – Płomień Czerna 2:4, Moczynianka Żagań – Piast Wichów 6:1
Wyniki w III grupie:
Iskra Małomice – KS Tomazowo 2:2, KS Tomaszowo – Beskid Bożnów 4:3, Beskid Bożnów – Iskra Małomice 0:4
Wyniki w IV grupie:
Zorza Brzeźnica – Kwisa Trzebów 2:1, Kwisa Trzebów – Raptus Dzikowice 2:2, Raptus Dzikowice – UKS Witków 0:0, UKS Witków – Zorza Brzeźnica 0:3, Zorza Brzeźnica – Raptus Dzikowice 4:3

Napisz komentarz »