REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Jak robić, żeby się nie narobić

Opublikowano 31 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Czy żagańskim radnym nudzi się na posiedzeniach komisji? Czy burczy im w brzuchach, gdy muszą godzinami ślęczeć nad sprawozdaniami?

Na poniedziałkowej komisji gospodarki (24.01.) dyskutowali nad planem pracy na ten rok. Radny Grzegorz Kuźniar narzekał, że został źle przygotowany. Jako przykład podał to, że na kwietniowej komisji będą omawiane sprawozdania aż czterech spółek miejskich, a na majowej – tylko dwóch.

– Jeśli chodzi o duże spółki, jak MPiRD czy ŻWiK, z doświadczenia wiem, że tematy ich dotyczące są na tyle poważne, że dyskusja jest długa, przeciąga się nawet do godz. 20 – zwrócił uwagę Kuźniar.

Adam Matwijów, przewodniczący Rady Miasta, tłumaczył, że plan pracy komisji jest przystosowany do planu pracy całej Rady Miasta.

– Panie przewodniczący, jeżeli bym mógł prosić, to proszę o załatwienie kanapek i wtedy możemy długo siedzieć – skwitował żartem postulat młodszego kolegi wiceprzewodniczący Rady Miasta, Piotr Łoś.

– Nie róbcie sobie złośliwości! – tonował emocje A. Matwijów.

– Jedną spółkę możemy przenieść z komisji w kwietniu na tę majową – proponował Wiesław Bochenek, przewodniczący komisji gospodarki.

Na kanapki ich stać

Dodajmy, że na swoje kanapeczki radni kasę powinni mieć, bo niedawno podwyższyli sobie diety. Przewodniczący co miesiąc inkasuje 3 tys. 156 zł (podwyżka o 1 tys. 184 zł), dwaj wiceprzewodniczący po 2 tys. 737 zł (podwyżka o 1 tys. 26 zł),  przewodniczący komisji – po 2 tys. 415 zł (podwyżka o 906 zł), ich zastępcy – po 2 tys. 190 zł (podwyżka o 822 zł), radni zasiadający w komisji – po 1 tys. 868 zł  (podwyżka o 701 zł).

Kanapeczkami i koreczkami zajadali się radni w poprzedniej kadencji, w przerwach sesji.  Szło na nie co miesiąc 200 zł z budżetu Rady Miasta. Wtedy radny Piotr Łoś domagał się, aby zlikwidować catering.

Napisz komentarz »