REKLAMA

Gospodarka

Hale na warzywa

Opublikowano 31 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Pięć hal magazynowych stanie na kilku działkach od Dziećmiarowic (gmina Szprotawa) do rozwidlenia dróg na Leszno Górne i Piotrowice.

Będą w nich magazynowe artykuły spożywcze, m.in. warzywa i owoce. Hale zaprojektuje poznańska spółka MODO Architecture dla jednej z warszawskich firm. A jeszcze kilka lat temu był plan, że na tych działkach staną domy jednorodzinne oraz stacja paliw.

– Przedsięwzięcie polega na budowie zespołu pięciu hal magazynowych wraz z infrastrukturą oraz zapleczami socjalno-biurowymi – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – Planowane jest wykonanie inwestycji etapami ? zaczynając od jednej hali. W kolejnych etapach planowana jest budowa kolejnych. Wykorzystywane będą jako magazyny pod wynajem. W halach będzie można prowadzić działalność związaną m.in. z hurtową sprzedażą artykułów przemysłowych i spożywczych, kompletacją, przeładunkiem, obsługą logistyczną, a także spedycją i dystrybucją towarów. Firma zakłada możliwość wynajęcia fragmentu lub całości hali.

Póki co, burmistrz nakazał spółce sporządzenie raportu oddziaływania inwestycji na środowisko. Warzywa i owoce będą magazynowane w chłodniach i zwożone tirami.

 – Obecnie trwa postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji – dodaje burmistrz.

– Hale projektujemy na zamówienie inwestora, który na razie nie chce się ujawniać – mówi  Natalia Kuryło z firmy MODO Architecture.

Napisz komentarz »