Przetarcie na medal

Opublikowano 31 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Żarscy lekkoatleci z Agrosu mają za sobą pierwszy start w tym roku w zawodach halowych. W mityngu w Szczecinie potwierdzili swoje ogromne możliwości, zajmując czołowe lokaty.

W skoku w dal Marcin Jung wygrał konkurs z wynikiem 6,29 m. Czołowy zawodnik Agrosu zwyciężył również w biegu na 60 m przez płotki, uzyskując 8,75 s, a na 60 m – 7,36 s i był szósty wśród juniorów. Oliwia Szymańska była druga w biegu na 60 m przez płotki z czasem 9,66 s. W rywalizacji na 60 m wśród młodziczek zdobyła brązowy medal, uzyskując dobry czas 8,32 s. Z kolei Weronika Kwaśniak w biegu na 60 m w grupie juniorek młodszych uplasowała się na drugim miejscu z wynikiem 8,22 s. Rekord życiowy w biegu na 60 m ustanowił Szymon Mac, zajmując piątą lokatę z czasem 7,34 s. Na czwartym miejscu konkurs w skoku wzwyż ukończyła Ada Kwiatkowska z wynikiem 1,50 m. Natalia Gielicz wystąpiła tylko w biegu na 60 m, gdzie uzyskała rekord życiowy 8,55 s.

– Jak na pierwszy start pod dachem w tym roku nasi wychowankowie wypadli bardzo dobrze. Start w Szczecinie potraktowaliśmy jako przetarcie przed zbliżającym się mityngiem ogólnopolskim i nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski juniorów do lat 14 i 16 w Toruniu, jakie odbędą się w najbliższy weekend, 29-30.01. oraz Mistrzostwami Polski juniorów i juniorów młodszych w Rzeszowie 12-13 .02. – mówi Dariusz Wisz, opiekun lekkoatletów.