REKLAMA

Gospodarka

Przedszkole drożej

Opublikowano 31 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Budowa nowego przedszkola w Żaganiu będzie o blisko 760 tys. zł droższa, niż założyli urzędnicy. Ostatecznie wyniesie 12 mln 345 tys. zł.

Pierwotnie urzędnicy planowali wydać na ten cel ok. 11,7  mln zł, z czego 3 mln 911 tys. zł pochodzi z zewnętrznego dofinansowania. Reszta to kredyt w wysokości 7,8 mln zł, który trzeba będzie spłacać do 2038 roku.

Jak się okazuje, budowa i wyposażenie będą kosztować znacznie więcej. W przetargu wprawdzie najtańsza oferta opiewała na kwotę 11 mln 877 tys. zł, ale zawierała ona wady formalne. Do dalszych negocjacji zostały dopuszczone dwie z czterech firm z wyższą ceną, które złożyły tzw. oferty ulepszone. Tańszą złożył Zakład Usług Budowlanych Roberta Łukasika z Zielenia. Opiewa na 12 mln 345 tys. zł. W tej sytuacji burmistrz musi dołożyć z budżetu brakującą kwotę i złożył autopoprawkę do budżetu, nad którą radni zagłosują na piątkowej sesji Rady Miasta (28.01.).

– Najtańsza oferta, którą wpłynęła w przetargu, przekracza kwotę zabezpieczoną w budżecie i trzeba będzie ją zwiększyć o blisko 760 tys. zł – poinformowała radnych na poniedziałkowej komisji gospodarki i budżetu Teresa Łapczyńska, skarbnik miasta.

Przedszkole wraz z wyposażeniem ma zostać wybudowane do końca tego roku. Inaczej miastu przepadnie dotacja z rządowego dofinansowania z tarczy antykryzysowej. Powstanie na działce w rejonie ul. Żarskiej i Jarzębinowej.

komentarz »
  1. Wladek 7 lutego 2022 07:30 - Odpowiedź

    Najtańsza ….
    To już zwiastuje kłopoty !
    Czy sprawdzono oferenta?
    Polecam!

Napisz komentarz »