REKLAMA

Wasze sprawy, Zdrowie

Przebadają w Żaganiu

Opublikowano 31 stycznia 2022, autor: jb

Z badań rezonansem magnetycznym będzie można skorzystać w Żaganiu.

Specjalny kontener firmy Erodiagnosis stanął już przy 105. Szpitalu Wojskowym (na parkingu za szpitalem po lewej stronie od głównego wejścia).

Do tej pory badanie takie można było wykonać tylko w Żarach, w Żaganiu wykonywać je będzie ta sama firma.

– Dla nas jest to dobra wiadomość, urozmaica ofertę szpitala, to jest także dobra wiadomość dla samych pacjentów, którzy nie będą musieli dojeżdżać do Żar – mówi Jacek Wąsik, kierownik filii szpitala w Żaganiu.

Uruchomienie badań planowane jest na luty.

– Szkolimy personel, podpinamy media, podpisujemy umowy, złożyliśmy powiadomienie do Sanepidu. Wystąpiliśmy już o kontrakt z NFZ, kiedy go otrzymamy, uruchomimy badania w Żaganiu – mówi Renata Gil – Kisielewicz, prezes zarządu Eurodiagnosis.

– Skorzystają pacjenci przebywający na oddziale szpitalnym, których lekarz skieruje na takie badanie, pacjenci ze skierowaniem z poradni specjalistycznej, na przykład od neurologa, ortopedy, ale z badania można korzystać też odpłatnie – mówi R. Gil – Kisielewicz. Koszt to 500 zł bez kontrastu i 700 zł z kontrastem.

 Będzie to pierwszy rezonans w powiecie żagańskim. Pacjenci na badanie będą mogli rejestrować się codziennie od godz. 7:30. O szczegóły samego badania i przygotowanie do niego można dopytywać poprzez bezpłatną infolinię pod numerem 800 70 70 72.

Napisz komentarz »