REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Tirem w tira

Opublikowano 31 stycznia 2022, autor: bj

Przy wyprzedzaniu jedna ciężarówka zepchnęła z drogi drugą. Ta się przewróciła. W efekcie trasa pomiędzy Żarami a Straszowem zablokowana była przez kilka godzin.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w poniedziałek, 24.01., o godz. 10.45., w Straszowie (gmina Przewóz).

– Droga została całkowicie zablokowana przez leżący na jezdni samochód ciężarowy scania, który przewrócił się podczas wypadku – informuje mł. kpt. Paweł Brela, oficer prasowy żarskiej PSP.

– Na trasie pomiędzy Straszowem a Żarami, 53-letni kierowca tira volvo z naczepą,  mieszkaniec powiatu żagańskiego, wyprzedzając ciężarową scanię, zmusił jej kierowcę do gwałtownego hamowania oraz zjechania na pobocze. W efekcie scania przewróciła się na prawy bok, blokując ruch na drodze w obu kierunkach – informuje Sylwia Tyburska z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Kierowcę scanii na SOR 105. Szpitala Wojskowego zabrała karetka. W szpitalu okazało się, że urazy, jakich doznał, kwalifikują zdarzenie jako wypadek.

– Mężczyzna odniósł obrażenia powodujące rozstrój czynności organizmu powyżej 7 dni. Obaj kierowcy byli trzeźwi – dodaje S. Tyburska.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja, potem zostanie ona skierowana do sadu.

Napisz komentarz »