REKLAMA

Kultura, Oświata

Imię zobowiązuje

Opublikowano 31 stycznia 2022, autor: jb

Przedszkole nr 3 w Żarach jako jedyne w Polsce nosi imię Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tradycyjnie, jak co roku, prowadzi swój sztab w trakcie finału WOŚP i organizuje różne wydarzenia. Tylko w ubiegłym roku udało im się uzbierać ponad 50 tys. zł.

– Przypadło mi w udziale organizowanie jubileuszowego 30. finału, kontynuuję działania poprzedniej dyrektor, Jolanty Baworowskiej, w tym roku także szykujemy wiele atrakcji – mówi Beata Szumańska, dyrektor przedszkola.

Finał przy przedszkolu zaplanowano w godz. 13:00-17:00. Na świeżym powietrzu sprzedawane będą m.in. ciasta i słodkości przygotowane przez rodziców przedszkolaków. Licytacje gadżetów odbędą się o godz. 13:30 i 15:00.

– Mamy sporo różnych gadżetów przekazanych przez WOŚP, ale także tych ufundowanych przez rodziców i sponsorów. Są m.in. obrazy, kubki, książki, filiżanki. Alina Kasperska z naszego przedszkola specjalnie na licytację przygotowała łapacze snów – wymienia B. Szumańska.

Gdyby ktoś chciał przekazać jeszcze jakieś fanty na licytacje, może je przynosić do przedszkola do piątku (28.01.).

Kto nie zdąży na licytacje, przez cały dzień finału, gadżety WOŚP może kupić w sklepiku w przedszkolu.

Przedszkolaki co roku przygotowują występy na finał WOŚP. Przez pandemię, nie będą mogły zaprezentować się na żywo.

– Występy naszych dzieci musieliśmy nagrać wcześniej. Od piątku, 28.01., rodzice będą otrzymywać dostęp do tych nagrań w internecie – zapowiada B. Szumańska.

Sztab zorganizowany w przedszkolu będzie miał 58 wolontariuszy, którzy pieniądze do puszek będą zbierać także na ulicach Żar.

Napisz komentarz »