REKLAMA

Sport

Sokół poza czwórką

Opublikowano 31 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Nie udało się koszykarzom Sokoła Basket Żary awansować do fazy play-off w III lidze. W decydującym meczu 14. kolejki ulegli po dogrywce zielonogórzanom 86:94.

Podopieczni Radosława Barcza, aby znaleźć się w pierwszej czwórce, gwarantującej walkę w play-off, musieli wygrać sobotni mecz (22.01.) z Zastalem co najmniej 8 punktami (w Zielonej Górze przegrali 42:50). Goście nie chcieli z tej czwórki wypaść, więc do Żar przyjechali wzmocnieni zawodnikiem ze swojej drugoligowej drużyny – Rafałem Szpakowskim. 17-latek robił, co chciał w hali przy ul. Podwale – rzucił 37 punktów, przyczyniając się do wygranej Zastalu.

– To był taki rollercoaster. Rywale dwukrotnie odjeżdżali na 13 punktów i my tę stratę dwukrotnie odrabialiśmy. Niestety, mieliśmy kiepską pierwszą kwartę. W drugiej dobrze zagraliśmy w ataku, ale z kolei obrona szwankowała – mówi szkoleniowiec Sokoła, R. Barcz. – Podobnie wyglądały dwie kwarty w drugiej połowie. Doprowadziliśmy do dogrywki, w której znowu dopadła nas niemoc. Z drugiej strony, z parkietu wypadło nam trzech zawodników, za przekroczony limit fauli. Zbyt dużo przestojów i pudeł, aby myśleć o play-offach. Nie potrafiliśmy też zatrzymać Szpakowskiego, który trafiał niemalże z każdej pozycji. To dla nas debiutancki sezon, w którym chłopcy, zważywszy na zaledwie dwa treningi w tygodniu, naprawdę spisali się dobrze.

Po tej porażce Sokół ostatecznie zajął piąte miejsce w tabeli i skupi się na walce w dolnej ósemce III ligi. Zagra o miejsca 9-16. Druga runda rozpocznie się 12 lutego.

Nasza druga trzecioligowa drużyna z Żar – BC Swiss Krono II (mecz w 14. kolejce z Gorzowem przegrany 52:135 rozegrała już wcześniej, awansem) zajęła w rundzie zasadniczej drugie miejsce i powalczy o awans do II ligi.

MKS Sokół Basket Żary – SKM Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 86:94 (12:17, 31:24, 10:21, 29:20, d: 4:12)

MKS: Paweł Pawlikowski 17, Dawid Łyba 16, Hubert Kondycki 12, Rafał Rutkowski 12, Paweł Oszmiańczuk 7, Krzysztof Kamiński 6, Damian Żukowski 4, Kacper Burnecki 3, Karol Cieśliński 3, Adam Forysiuk 2, Leszek Korman 2, Łukasz Górnicki 0.

Napisz komentarz »