REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Maseczka do kontroli

Opublikowano 21 stycznia 2022, autor: jb

Możemy być pewni, że policjanci w powiecie żarskim i żagańskim nadal będą wyrywkowo sprawdzać, czy nosimy maseczkę w miejscach do tego wyznaczonych, szczególnie w marketach.

– Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu każdego dnia w trakcie wykonywania obowiązków służbowych dokonują kontroli przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa. Takie kontrole odbywają się również z pracownikami sanepidu oraz Strażnikami Miejskimi. Od początku roku w trakcie kontroli ujawniono 102 wykroczenia polegające na nieprzestrzeganiu obowiązku zakrywania ust i nosa – mówi st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, zastępca oficera prasowego KPP w Żaganiu. 

Od początku roku żarscy policjanci w powiecie przeprowadzili 50 interwencji w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych, 50 osób pouczono, a 18 ukarano mandatem karnym w przedziale od 20 do 500 zł.

– Prawidłowe noszenie maseczek przez osoby przebywające w marketach, sklepach i urzędach codziennie jest sprawdzane przez żarskich policjantów. Kontroli policjantów podlega nie tylko posiadanie maseczki, ale także jej prawidłowe noszenie – dodaje asp. Sylwia Tyburska z wydziału prewencji KPP w Żarach. 

Napisz komentarz »