REKLAMA

Wasze sprawy

Dołożą do pieca

Opublikowano 21 stycznia 2022, autor: jb

W Żaganiu w tym roku po raz pierwszy uruchomiono program, który dofinansuje mieszkańcom wymianę starych pieców na ogrzewanie gazowe, elektryczne albo pompy ciepła.

Właściciele domów i mieszkań mogą starać się o dofinansowanie połowy poniesionych kosztów wymiany ogrzewania, ale nie więcej niż 5 tys. zł. O pieniądze mogą starać się także wspólnoty. One mogą liczyć na maksymalnie 10 tys. zł dofinansowania. W tegorocznym budżecie urzędnicy na wymianę pieców zaplanowali 60 tys. zł.

Starać się mogą właściciele domów, mieszkań i wspólnoty, które mają piece na paliwo stałe (tzw. kopciuchy), które używane są minimum 10 lat. Żeby jednak otrzymać dofinansowanie na nowe ogrzewanie, trzeba całkowicie zlikwidować dotychczasowe.

Nabór wniosków uruchomiono 10 stycznia, potrwa on jeszcze do końca miesiąca. Do środy, 19 stycznia, do Urzędu Miasta wpłynęło 9 wniosków w sprawie dofinansowania. Liczy się data i godzina zgłoszenia, pieniądze rozdysponowywane będą do wyczerpania puli. Szczegółowe informacje w sprawie dotacji można uzyskać pod numerem tel. 68 477 10 29.

Jeszcze na początku 2021 roku podobny program uruchomiła gmina Żagań. Tam zainteresowanie dofinansowaniami było tak duże, że już pierwszego dnia mieszkańcy przeciążyli serwer poczty internetowej urzędu, przez którą należało składać wnioski.

Napisz komentarz »