REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Szykują siłownię, szukają sponsorów

Opublikowano 21 stycznia 2022, autor: jb

Nowy sprzęt do ćwiczeń za 11,5 tys. zł trafił do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żaganiu. Trwa remont pomieszczenia, w którym mają stanąć.

Pieniądze na zakup sprzętu są z programu „Rehabilitacja 25+” prowadzonego przez PFRON.

– Do ośrodka trafiła profesjonalna ławka i sztanga olimpijska do wyciskania ciężarów. To jest element trójboju siłowego, w którym mamy mistrzów, złotych, srebrnych medalistów ogólnopolskich olimpiad specjalnych, kandydatów do igrzysk światowych w Berlinie. Sprzęt jest nam potrzebny, bo nasi podopieczni muszą ćwiczyć na odpowiednim poziomie. Trafił do nas też  rowerek stacjonarny i bieżnia. To jest sprzęt olimpijski, na którym można przeprowadzać oficjalne zawody, więc lepszej jakości. Z innych pieniędzy mamy już atlas wielofunkcyjny, chcemy dokupić jeszcze wioślarza – mówi Wojciech Olejarz, nauczyciel i trener sportowców w SOS-W.

Ze sprzętu będą mogli korzystać absolwenci ośrodka.

– Chcemy, żeby nasi absolwenci nie siedzieli w domach po skończeniu nauki. Mamy dla nich zajęcia ruchowe, usprawniające, organizujemy wycieczki, ale też są zajęcia z gotowania. Chcemy, by mogli się jeszcze doszkalać i wchodzić w dorosłe życie. Oczywiście, będzie on też dostępny dla naszych pozostałych uczniów na zajęciach wychowania fizycznego i SKS-ach – mówi W. Olejarz.

Sprzęt już dojechał, potrzebny jest jeszcze remont sali, w której stanie. Prace wykonują konserwatorzy zatrudnieni w ośrodku. W pierwszym tygodniu ferii udało się już odmalować pomieszczenie.

– Najdroższa będzie wylewka wyrównująca podłogi i nowa podłoga. Szukamy sponsorów najlepiej do zakupu materiałów, bo prace jesteśmy w stanie wykonać sami. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc. Chcielibyśmy, by z tej sali nasi podopieczni mogli korzystać już po feriach – mówi Katarzyna Nowotyńska, pełniąca obowiązki dyrektora SOS-W.

Jeżeli ktoś chciałby remont wesprzeć finansowo, to darowizny może przekazywać na konto działającego przy SOS-W Żagańskiego Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka, nr: 61 1090 2558 0000 0001 0801 5136 z dopiskiem „SIŁOWNIA”.

Napisz komentarz »