REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Jezusek bez głowy, burmistrz idzie na wojnę

Opublikowano 21 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Wandal ukradł, a następnie odrąbał głowę figurce Jezusa Chrystusa z szopki bożonarodzeniowej, jaka stała przed szprotawskim Ratuszem od grudnia. – Jestem naprawdę bardzo zły! Wypowiadam tym zachowaniom otwartą wojnę – odgraża się burmistrz Mirosław Gąsik.

Szopka bożonarodzeniowa na placu przed Ratuszem została zniszczona w nocy z piątku na sobotę (14/15 stycznia). Drewniana stajenka oraz choinka nie wszystkim się podobały. Młody szprotawianin  ukradł z szopki figurę Jezusa, a następnie urwał jej głowę. Figurkę porzucił w rejonie targowiska, na którym był widziany z kolegą.

Burmistrz Mirosław Gąsik nie kryje oburzenia. Szkód z tej nocy było więcej. W sobotni poranek burmistrz objechał miasto, fotografując miejsca, w których chuligani zrobili pobojowisko. Wiata przy SzWiK-u przypominała chlew, wandale uszkodzili też elewację budynku spółki oraz kładkę ze śmigła w rejonie ul. Sienkiewicza i Chrobrego. Jezuska odnaleziono dzień później na targowisku. Niestety, bez głowy.

Burmistrz wypowiada wojnę

Ratusz sprawę zgłosił policji. Przekazał też zapis z kamery na targowisku, dzięki któremu udało się zidentyfikować wandala.

– 21-letni mężczyzna  usłyszy zarzut zniszczenia mienia, kradzieży i obrazy uczuć religijnych innych osób, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, p.o. oficera prasowego KPP Żagań. 

Burmistrz nie kryje oburzenia. 

– W weekend niektórzy bawili się na całego! Co też w niektórych głowach takiego siedzi? W końcu to nasze miasto, nasza wspólna przestrzeń! – oburza się M. Gąsik. I odgraża się wandalom: – Dość, dość, dość! Od dzisiaj zero tolerancji, zero zrozumienia i zero pobłażliwości dla tego typu zachowań! Jestem naprawdę bardzo zły!!! Wypowiadam tym zachowaniom otwartą wojnę.

Napisz komentarz »