REKLAMA

Gospodarka

Wodociągi bogatsze

Opublikowano 21 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Majątek o wartości ponad 5,6 mln zł zyskała spółka Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje.

Stało się tak po włączeniu do majątku spółki sieci wodociągowej w strefie przemysłowej przy ul. Asnyka oraz sieci kanalizacyjnej na Osiedlu Łąkowa w Żaganiu. Z kolei gmina wiejska Żagań przekazała spółce aportem sieć wodociągową i kanalizacyjną, w jaką uzbroiła strefę gospodarczą w podżagańskim Tomaszowie.

– To efekt wspólnego projektu, dotyczącego uzbrojenia stref przemysłowych, jaki z miastem realizowany był kilka lat temu – mówi wójt gminy, Leszek Ochrymczuk. – Miasto musiało przekazać spółce aportem swój majątek, aby dalej mieć większościowy pakiet udziałów. Po tych zmianach nieznanie on wzrośnie w stosunku do dotychczasowego podziału.

W rezultacie, kapitał zakładowy spółki, który dotąd wynosił 81 mln zł, został podwyższony o kwotę 5 mln 589 tys. zł, z czego wspólnicy wnieśli aportem majątek o wartości: gmina Żagań – 2 mln 234 tys. zł, a miasto Żagań – 3 mln 355 tys. zł. 

– Podwyższenie kapitału zakładowego było konsekwencją zapisów w studium wykonalności oraz porozumienia zawartego między wspólnikami w związku z realizacją projektu pod nazwą „Utworzenie Żagańsko-Żarskiej Strefy Gospodarczej w Żarsko-Żagańskim Obszarze Funkcjonalnym”, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 – dodaje Cyprian Maszlong, prezes spółki ŻWiK.

Po podwyższeniu kapitału zakładowego, miasto ma w ŻWiK 51,31 procent udziałów, a gmina – 48,69 procent.

komentarz »
  1. Konflikt 27 stycznia 2022 15:29 - Odpowiedź

    W Żarach mamy konflikt i jednostronną zmianę warunków przez ZWiK.
    Urząd Miasta w Żarach chyba nie jest zainteresowany dotrzymaniem warunków danych mieszkańcom Gminy przez ówczesnego Prezesa ZWiK.

Napisz komentarz »