REKLAMA

Kronika policyjna

Uderzył i zwiał

Opublikowano 21 stycznia 2022, autor: bj

Najpierw był wypadek, po nim pożar. Akcję prowadzili i policjanci, i strażacy. Kierowcy citroena, który uderzył w ogrodzenie na ul. Piastowskiej w Żarach, a potem uciekł, poszukują teraz mundurowi.

Do wypadku doszło kilka minut przed godz. 20 w piątek, 14.01. Służby otrzymały informację, że osobówka wjechała w płot, potem się zapaliła. Auto miało tablice rejestracyjne z powiatu gorzowskiego.

– Do akcji zostały skierowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Żarach. Na miejscu strażacy nie zastali nikogo z osób poszkodowanych. Auto uszkodziło natomiast dwa przęsła płotu prywatnej posesji, a wskutek uderzenia doszło do pożaru samochodu – informuje mł. kpt. Paweł Brela, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Żarach.

Nieoficjalnie słyszymy, że kierowca nie bez powodu chciał uniknąć spotkania z mundurowi. Bo rzekomo miał być „pod wpływem” i w dodatku przewozić trefny towar.

Policja nie komentuje tych informacji.

– Została sporządzona dokumentację służbową. Trwają czynności wyjaśniające – informuje Sylwia Tuburska z żarskiej policji.

Napisz komentarz »