REKLAMA

Sport

Kalu wraca, Breno odchodzi

Opublikowano 21 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Wiosną atak Sprotavii Szprotawa będzie silniejszy. Do gry wraca po kontuzji Kalu Uche. Spore zmiany szykują się również w Piaście Iłowa, skąd odchodzi napastnik, Breno Anderson.

Szprotawianie w rundzie jesiennej klasy okręgowej nie brylowali w ofensywnie. Wszystko przez brak swojego asa w ataku – nigeryjskiego napastnika, Kalu Uche, który  od maja ubiegłego roku leczył zerwane wiązadło. Sprotavia pierwszą część sezonu zakończyła na 10. miejscu z 20 golami zdobytymi i 22 straconymi.

– Kalu wraca po kontuzji do treningów. Bardzo na niego liczę w meczach rundy rewanżowej – mówi trener Sprotavii, Sebastian Horodyski. – Jesienią brakowało nam rasowego napastnika, egzekutora. W drużynie będą wzmocnienia. Dojdą nowi zawodnicy z Dozametu Nowa Sól oraz Iskry Małomice. Nie chcę zdradzać nazwisk, dopóki będą testowani. Treningi zaczynamy 5 lutego. W planach są sparingi z KP Tomaszowo, Piastem Iłowa, Czarnymi Drągowina i Iskrą Małomice.

Nad strefą spadkową

Wiosną ciężka walka o utrzymanie czeka czwartoligowego Piasta Iłowa, który po pierwszej rundzie tego sezonu zajmuje zaledwie 15. miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową. W 17 meczach iłowianie wygrali tylko czterokrotnie, w tym u siebie tylko raz. Szwankowała skuteczność. Dodajmy, że na własnym boisku piłkarze Piasta zdobyli tylko 7 goli. Po pierwszej rundzie odszedł trener Grzegorz Borkowski, którego zastąpił Marcin Moryto.

– Czeka nas walka o ligowy byt i wierzę, że ten cel uda się zrealizować w rundzie rewanżowej – zaznacza nowy szkoleniowiec.

Z zespołu prawdopodobnie odejdzie brazylijski napastnik Breno Anderson, który nie pokrył luki w ataku po odejściu Nigeryjczyka, Ajadi Kamoli Abiola. Wiosną na pewno nie zagra Kamil Babicki.

– Jest trzech nowych zawodników, na pozycję napastnika, pomocnika i obrońcy. Na razie się im przyglądam, więc nie chcę mówić o nazwiskach – mówi szkoleniowiec Piasta. – W planie mamy szereg sparingów. Zaczynamy zimowym turniejem o puchar burmistrza w Iłowej, w najbliższą sobotę, 23 stycznia. Naszymi sparingpartnerami będą: Płomień Czerna, Orzeł Konin Żagański i oldboje Piasta Iłowa. Następnie zagramy sparing na żagańskiej Arenie, 30 stycznia, z Alfą Jaromirowice. W następnych spotkaniach zmierzymy się z Deltą Sieniawa Żarska, Sprotavią Szprotawa, Victorią Ruszów, Łużycami Lubań, BKS-em Bolesławiec oraz Apisem Jędrzychowice.

Napisz komentarz »