REKLAMA

Sport

Włodek – karate mistrz

Opublikowano 21 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Włodzimierz Kaczmarek jest dowodem na to, że nawet mając 58 lat, można w sporcie osiągnąć wielkie sukcesy. Mieszkaniec Biedrzychowic Dolnych właśnie zdobył stopień mistrzowski II DAN w Oyama Karate.

Sporty walki Sensei Włodzimierz Kaczmarek zaczął uprawiać w wieku 15. lat, w TKKF Żary. Potem była przerwa, rodzina i praca. Treningi ograniczały się do domowej siłowni i pleneru. Cztery lata temu pan Włodek wrócił do profesjonalnych ćwiczeń. Zapisał się do Klubu Oyama Karate Fudo Iłowa. Dziś jest jego instruktorem. Zwieńczeniem ciężkiej pracy z dziećmi i młodzieżą było zdobycie stopnia mistrzowskiego II DAN, na egzaminie w Krakowie. Certyfikat odebrał z rąk Shihan Andrzeja Tomiałowicza, 13 stycznia.

– Na powrót do pasji nigdy nie jest za późno. Od lat uprawiam karate, ale dopiero po pięćdziesiątce zdobyłem pierwszy pas mistrzowski. Teraz mam już drugi stopień, ale to nie koniec – mówi „Regionalnej”. – Bo jak powtarzam „wiek to tylko liczba, liczy się młodość ducha”.

– Włodek to wzór do naśladowania dla kolejnych pokoleń, które wstępują w szeregi naszego klubu. Przykład, że sporty walki można uprawiać w każdym wieku – mówi właściciel klubu Fudo, Sensei Wojciech Furtak, III DAN.

Napisz komentarz »