Mundial nadal bez punktów

Opublikowano 21 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Bardzo blisko pierwszej wygranej w II lidze byli żarscy futsaliści. Prowadzili 4:3, ale ostatecznie przegrali 5:6.

Sobotni mecz (15.01.) fatalnie rozpoczął się dla żaran. Knurów już w 3. minucie prowadził 2:0 i wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu. Sygnał do ataku dał Radosław Romanowski, strzelając kontaktową bramkę w 10. minucie. I choć rywale strzelili na 3:1, po chwili szoł dał Dominik Skrzyński, zdobywając dwa gole w ciągu minuty. Był remis, a nadzieję miejscowym kibicom na pierwszy triumf w tym sezonie dał Romanowski, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie tuż przed przerwą (4:3).

W drugiej połowie Mundial chciał pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie, ale szwankowała skuteczność. Mało tego, dwóch karnych przedłużonych nie wykorzystał najpierw Jakub Księżniak, a po chwili Kamil Ganczarek. Za to strzelali rywale, przeprowadzając zabójcze kontry.

– Byliśmy bardzo blisko pierwszych punktów w lidze. Szkoda, bo byliśmy częściej przy piłce i mieliśmy więcej akcji. W drugiej połowie zabrakło skuteczności – ocenia J. Księżniak.

Co słuchać w ŻLF?

Po meczu ligowym, na parkiet hali przy ul. Podwale wybiegli piłkarze Żarskiej Ligi Futsalu. Faworyci nie zawiedli. W 4. kolejce Ligi Mistrzów ZBW Bryczkowski rozgromił Saint Gobain 10:2, a JAR-BUD nie miał problemów z pokonaniem Unii II Kunice 8:1. W najciekawszym meczu Crips po zaciętej walce pokonał Inox 5:4, przesuwając się na trzecie miejsce w tabeli.

W Pucharze UEFA rządzą Magicy. W ostatniej kolejce rozgromili 10:2 Formoziankę. Po piętach depczą im piłkarze z zespołu Strzelę Ci bramę, wygrywając 18:4 z ZZO Marszów.

Pozostałe wyniki 4. kolejki Liga Mistrzów: Inox-Technik Professional Welding ? Crips 4:5, Bez kitu ? Elektros Małomice 3:14, Pucharu UEFA: MMAlu ? Atrax  5:7, Zorza Kadłubia ? FC Drewniaki 0:13.

W niedzielę, 23 stycznia, Mundial zagra o godz. 15.00 kolejny mecz w II lidze. Jego rywalem będzie drużyna Futsal Club Pyskowice. Wcześniej, bo już od godz. 12.00, na parkiet wybiegną zawodnicy Żarskiej Ligi Futsalu, w ramach 5. kolejki.

Mundial Żary – MTS Knurów 5:6 (4:3)

Mundial: Adamowicz, Romanowski, Chyła, Księżniak, Skrzyński – Ganczarek, Hirsch, Jasiak, Mućka, Cyrana

Bramki: Radosław Romanowski trzy (10., 19. i 28. min), Dominik Skrzyński dwie (17. i 18. min) – Dariusz Flis dwie (1. i 23 min), Paweł Ziaja dwie (3. i 26 min), Arkadiusz Majorczyk (17. min), Rafał Adamkowski (29. min).