REKLAMA

Zdrowie

Koronawirus w przedszkolach

Opublikowano 14 stycznia 2022, autor: jb

Choć do nauki stacjonarnej uczniowie wrócili zaledwie od poniedziałku, 10.01., już zdarzają się pierwsze zakażenia w szkołach, a także w przedszkolach. A w konsekwencji – dzieci trafiają na kwarantannę.

 W powiecie żagańskim jeszcze do soboty, 15 stycznia, w kwarantannie pozostaje część dzieci z Zespołu Przedszkolnego nr 2 i 3 w Żaganiu. Chodzi o dzieci z budynku dawnego Przedszkola nr 2.

– Pozytywny wynik testu na koronawirusa miała woźna oddziałowa, która miała kontakt z 14 dziećmi z grupy 5-latków i 15 dzieci z zerówki. Wszyscy mają obowiązek kwarantanny do 15 stycznia. Nauczycielki z tych grup są po szczepieniu, więc nie zostały skierowane na kwarantannę – mówi Mariusz Krugły, naczelnik wydziału oświaty w żagańskim Urzędzie Miasta. To są dzieci, które były na zajęciach i miały kontakt z osobą chorą. W okresie pomiędzy świętami dzieci było mniej. Wielu rodziców w tym czasie nie puszcza ich do przedszkola, dlatego na kwarantannę nie trafiły całe grupy – dodaje.

Od czwartku (13.12.) na dwudniową kwarantannę została wysłana grupa dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szprotawie. Tam zakażenie potwierdzono u jednej osoby.

W przerwie pomiędzy świętami, kwarantannę miały 4-latki z przedszkola w Bożnowie.

 – Jeszcze przed otwarciem nowego żłobka w tym miejscu, będziemy dezynfekować oba budynki, dlatego planujemy zawiesić zajęcia w przedszkolu 21 i 24 stycznia, żeby razem z weekendem przez cztery dni odpowiednio zabezpieczyć wszystkie pomieszczenia mówi Danuta Michalak, sekretarz gminy.

Napisz komentarz »