REKLAMA

Zdrowie

Pogotowie w Chrobrym

Opublikowano 14 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Podstacja żagańskiego pogotowia w Szprotawie ma nową siedzibę.

Dotychczasową miała w pomieszczeniach Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przy ul. Podgórnej. Po 11 latach, od środy, 12 stycznia, ratownicy i karetki będą stacjonować w siedzibie spółki Szprotawski Zarządu Nieruchomości „Chrobry” przy ul. Chrobrego.

Strażacy wybudowali sobie nową siedzibę, dlatego musieliśmy się wyprowadzić z pomieszczeń przy ul. Podgórnej. Umowa wygasła z końcem ubiegłego roku. Szukaliśmy nowej lokalizacji, co nie było to łatwe – mówi Ryszard Smyk, kierownik żagańskiego pogotowia.

– Wygospodarowaliśmy miejsce w jednym z dwóch budynków spółki, przenosząc administrację do budynku A, zaadaptowaliśmy jej dotychczasowe pomieszczenia na siedzibę podstacji pogotowia na parterze budynku B – mówi Piotr Ciołka, prezes spółki „Chrobry”.  – Jest miejsce na parking dla karetek, a także zmiana organizacji ruchu dla ich wyjazdu.

– Cieszę się, że możemy zaproponować coś lepszego, zarówno personelowi pogotowia, jak i mieszkańcom – mówi płk Artur Lipczyński, komendant 105. Szpitala Wojskowego. – Chociaż to nie budynki, nie ściany są ważne ani najlepsze karetki, lecz zespół i ludzie. A ja chciałbym się pochwalić, że mam najlepszych.

– Dla mieszkańców lokalizacja w centrum Szprotawy jest dużo lepsza niż Podgórna – podkreśla Artur Bułat, pracownik żagańskiego pogotowia z ponad 30-letnim stażem. – I choćby to powoduje, że komfort pracy się poprawi. A pracy od 2019 roku, czyli od czasu nastania pandemii, jest coraz więcej.

Podstacja żagańskiego pogotowia obsługuje gminy Szprotawa, Małomice i Niegosławice.

Napisz komentarz »