REKLAMA

Wasze sprawy

Złodzieje zniszczyli im lampy

Opublikowano 14 stycznia 2022, autor: Michalina Kozarowicz

Złodzieje zniszczyli w Bogumiłowie sześć lamp solarnych. Powyrywali kable i sterowniki.

Sześć zniszczonych lamp solarnych stoi w Bogumiłowie (gmina Żary) przy drodze do dawnego PGR-u. Były warte 48 tys. zł.

Wieś się starała

Lampy solarne pojawiły się w Bogumiłowie za sprawą budżetu obywatelskiego. W sumie udało się dotąd postawić dwanaście.

– Stawialiśmy te lampy przez trzy lata. Jedna to koszt 8 tys. zł, więc z budżetu starczało nam na dwie, a dwie w danym roku dokładała gmina – wyjaśnia Janina Wasilewska, sołtys Bogumiłowa.

W części lamp złodzieje zdemontowali pokrywy od sterowników, w innych wycięli i powyrywali kable. Żadna z sześciu lamp, które zdewastowano, teraz nie świeci.

Pierwsze dwie lampy zniszczono w czwartek 6.01., a kolejne w miniony weekend.

– Tak się cieszyłam, że lampy są już w całym Bogumiłowie i Janikowie, ostatnie trzy montowane były raptem w listopadzie zeszłego roku i to są między innymi te zniszczone. Wieś się starała, wszystkim zależało, a tu proszę. Powyrywane, powycinane – mówi J. Wasilewska.

Sołtys zgłosiła sprawę na policję.

– Policja przyjechała, zrobiła zdjęcia i o wszystko wypytała. Mam nadzieję, że uda im się znaleźć sprawcę. Kontaktowałam się z firmą, która nam te lampy stawiała. Naprawa jednej to będzie koszt około 500 zł. A jak my mamy zniszczonych sześć, to skąd na to nabrać pieniędzy? Dlatego proszę – jeżeli ktoś wie coś na temat tej kradzieży i zniszczeń, niech zgłosi się na policję albo do mnie – apeluje J. Wasilewska.

Napisz komentarz »