REKLAMA

Kultura, Oświata

Pomogą w świetlicy

Opublikowano 14 stycznia 2022, autor: bj

Na prowadzenie zajęć po lekcjach dla uczniów Szkoły Podstawowej w Brodach Urząd Gminy przeznaczył 50 tys. zł.

– To w ramach dotacji dla Stowarzyszenia Rodziców Uczniów i Nauczycieli „Lepsze jutro”   na prowadzenia placówki wsparcia dziennego od 1.02. do 31.12. – informuje Ryszard Kowalczuk, wójt gminy Brody.

Stowarzyszenie było jedyną organizacją, która złożyła ofertę, dzięki czemu wykorzystało całą pulę, którą gmina przeznaczyła na ten cel.

– Mamy doświadczenie, bo wcześniej prowadziliśmy już takie zajęcia – mówi Roman Janczewski, prezes Stowarzyszenia i sołtys Zasiek-Brożka.

W ramach zajęć, które będą się odbywały po lekcjach przez 2 godziny, od poniedziałku do piątku, uczniowie będą mogli odrabiać lekcje i nadrabiać ewentualne zaległości, korzystając z pomocy dwójki nauczycieli, którzy będą wówczas obecni w świetlicy.

– Zajęcia zorganizowane zostaną głównie z myślą o uczniach, który mają kłopoty w nauce i obecność nauczyciela ułatwi im uzupełnienie wiedzy. Oczywiście nie zamykamy drzwi dla uczniów, którzy z różnych przyczyn, po lekcjach nie mogą od razu dotrzeć do domu – dodaje R. Janczewski.

Z zajęć mogą skorzystać uczniowie klas I-VIII. Rodzice, którzy chcieliby zasięgnąć szczegółowych informacji w sprawie zajęć, proszeni są o kontakt z wiceprezeską „Lepszego jutra” i jednocześnie nauczycielką, Anną Kilian.

Napisz komentarz »