REKLAMA

Sport

Powroty i sparingi

Opublikowano 14 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

Nasi czwartoligowi piłkarze rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej.

Promień Żary rozpoczął przygotowania w poniedziałek, 10 stycznia. Jego piłkarze będą trenować trzy razy w tygodniu, czwarty będzie sparing w weekend. Na pierwszym treningu Promienia Żary zjawiło się 13 zawodników.

– Zabrakło kilku z powodu obowiązków służbowych, a więc poligonów i innych wyjazdów – mówi trener Łukasz Czyżyk. – Ze względu na poważną kontuzję Manuela Kowalskiego, szukamy bramkarza. Ponadto, liczymy, że wiosną do treningów po urazach wrócą na boisko nasi obrońcy: Bartek Suski i Mariusz Hanclich. Do drużyny, po wypożyczeniu, powrócił Rafał Rogalski. Być może będą dwa, trzy wzmocnienia. Wszystko zależy od tego, jak testowani zawodnicy wypadną na treningach i w sparingach.

Promień ma w planie pięć sparingów. Towarzyskie granie rozpocznie 29 stycznia, od charytatywnego turnieju z udziałem Miedzi II Legnica, Stilonu Gorzów Wlkp. i KS Świt Szczecin.

Trudna sytuacja kadrowa

Przygotowania rozpoczęli też piłkarze Czarnych Żagań, którzy w sobotę, 15 stycznia, zagrają pierwszy kontrolny mecz z Budowlanymi Lubsko (sztuczne boisko Areny, godz. 13.00).

– Mamy trudną sytuację kadrową od końca jesiennych rozgrywek – mówi trener Czarnych, Artur Sobczyk. –  Nasi podstawowi zawodnicy nadal są na służbie, na granicy polsko-białoruskiej. Jeśli przyjeżdżają do Żagania, to tylko na kilka dni, aby pobyć z rodzinami. Taka sytuacja może potrwać co najmniej do wiosny, więc można się spodziewać, że będziemy mieli problem nawet ze skompletowaniem podstawowego składu. Chciałbym porządnych wzmocnień, ale to wszystko zależy od finansów klubu i decyzji zarządu. Akces gry zgłosił do nas Wojtek Wypych, który chce wrócić z Iskry Małomice do Żagania. Wraca też Jakub Pinkowski. Dobrą wiadomością jest też pozostanie w bramce Łukasza Budzyńskiego.

Napisz komentarz »