REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Porcelana na Śródmiejskiej

Opublikowano 14 stycznia 2022, autor: mk

W Żarach są tylko dwa darmowe miejskie szalety, nic więc dziwnego, że mieszkańcy na własną rękę dostawiają toalety.

Na ulicy Śródmiejskiej w Żarach pojawił się dodatkowy szalet. W nocy z poniedziałku na wtorek, 10/11.01., na ulicy pojawiła się porcelanowa toaleta ze spłuczką. Następnego dnia, kibelek wylądował już w nieco bardziej ustronnym miejscu. Stanął na parkingu. Czy to sygnał dla władz miasta, że w Żarach jest za mało miejskich toalet?

Drogi interes

W Żarach mieszkańcy mogą korzystać z publicznego szaletu przy ulicy Mieszka I, który od 2015 roku jest darmowy, a za jego obsługę odpowiada Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, który z miasta na jego utrzymanie inkasuje 46 tys. zł rocznie. Dla porównania w 2015 roku koszt utrzymania miejskiego szaletu wynosił jedynie 25 tys. zł. Widać, że miejski kibelek to nie byle jaka sławojka, a załatwienie się w godzinach od 8.00 do 16.00 w dni robocze, a w soboty od 8.00 do 13.00 musi swoje kosztować. I jeszcze drożeje.

W Żarach można też skorzystać z miejskiej toalety w parku od strony ul. Skarbowej, tam mamy luksusowy powiew technologii, przez co siusiać trzeba na czas, bo automatyczne drzwi można zamknąć jedynie na 15 minut. Nic dziwnego, że mieszkańcy Żar szukają dodatkowych toalet bliżej centrum.

Napisz komentarz »