REKLAMA

Sport

Jak Dawid z Goliatem

Opublikowano 14 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

To było prawdziwe święto futsalu w Żarach. Miejscowy Mundial gościł w Pucharze Polski pięciokrotnego mistrza Polski i dwukrotnego zdobywcę Pucharu Polski – Clearex Chorzów.

Żaranie cieszyli się, że w 1/32 Pucharu Polski wylosowali jedną z najlepszych drużyn futsalowych w kraju. I czwartkowy mecz (6.01.) skończył się srogim laniem gospodarzy 2:10, ci zagrali z animuszem, bez respektu dla rywala. Chorzowianie strzelili gola już w 4. minucie, ale Mundial też stworzył kilka okazji na wyrównanie. Na drugiego gola gości w 14. minucie chwilę później odpowiedział trafieniem Radosław Romanowski. Było tylko 1:2 i kibice zacierali ręce.

– Strzelając gola na 1:2, złapaliśmy kontakt. Szkoda dwóch głupich błędów tuż przed przerwą. Straciliśmy kolejne gole i zrobiło się 1:4 – dodaje Radosław Romanowski,strzelec pierwszej bramki dla Mundialu. – Wiadomo, że jak traci się piątą czy szóstą bramkę, to z drużyny uchodzi powietrze. Paradoksalnie był to nasz najlepszy mecz, licząc rozgrywki ligowe. 

– Mistrz Polski był dla nas poza zasięgiem. W sumie, to było starcie Dawida z Goliatem. Chcieliśmy strzelić jak najwięcej bramek. Udało się dwie, choć można było się pokusić o więcej – mówi Jakub Księżniak, autor drugiej bramki dla żaran. –  Dla nas to był zaszczyt zagrać z tak renomowaną, czołową drużyną ekstraklasy. Z mistrzem Polski taka wysoka porażka nie boli. Potraktowaliśmy ten mecz jak przygodę, cenną lekcję i doświadczenie na przyszłość.

 

ZBW na czele

Tuż po czwartkowym meczu 3. kolejkę rozegrały drużyny Żarskiej Ligi Futsalu. W grupie mistrzowskiej tempa nie zwalnia ekipa ZBW Bryczkowski, która rozgromiła Unię II Kunice 7:1 i umocniła się na pozycji lidera. Po 7 punktów mają JAR-BUD i Inox. Ten pierwszy zespół „rozstrzelał” 16:4 Saint Gobain. Z kolei Inox nie zagrał swojego meczu, a trzy punkty dostał walkowerem, bo piłkarzom Bez Kitu nie chce się już grać.

Wyniki 3. kolejki Ligi Mistrzów: Unia II Kunice ? ZBW Bryczkowski 1:7, Crips ? Elektros Małomice 9:3, Saint Gobain ? JAR-BUD, 4:16, Inox-Technik Professional Welding ? Bez kitu 5:0 (walkower). Wyniki Puchar UEFA:  MMAlu ? Strzelę Ci bramę 4:10, Formozianka ? FC Drewniaki 6:4, Zorza Kadłubia ? Magicy 0:11, Atrax ? ZZO Marszów 8:0.

Fani futsalu na nudę nie powinni narzekać. W sobotę, 15 stycznia, w kolejnym meczu II ligi Mundial zagra z MTS-em Knurów (godz. 15.00), z kolei w niedzielę, 16 stycznia, odbędzie się 4. kolejka Żarskiej Ligi Futsalu (od godz. 12.00). Wszystkie mecze – w hali przy ul. Podwale. 

Mundial Żary – Clearex Chorzów 2:10 (1:4)
bramki dla Mundialu zdobyli: Radosław Romanowski i Jakub Księżniak
Mundial: Damian Adamowicz, Jakub Księżniak, Radosław Romanowski, Dominik Skrzyński, Mariusz Niedzielan – Remigiusz Chyła, Sebastian Hirsch, Patryk Jasiak, Jarosław Mućka, Krystian Seredyński, Rafał Cyrana

Napisz komentarz »