REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zawiedli się na radnych

Opublikowano 07 stycznia 2022, autor: nk

Pracownicy Urzędu Miasta w Żarach są zawiedzeni postawą większości radnych, którzy nie poparli ich walki o godne wynagrodzenia.

Iskierka nadziei na godne wynagrodzenia dla żarskich urzędników zgasła w momencie głosowania radnych nad tegorocznym budżetem.

– Śledziliśmy przebieg sesji online. Jesteśmy zawiedzeni, bo większość radnych nie stanęła po naszej stronie – mówią urzędnicy, którzy z nadzieją podchodzili do piątkowej (31.12) sesji budżetowej. Liczyli, że radni wyrażając swoje poparcie dla postulatów pracowników urzędu, wywrą presję na Danucie Madej, burmistrz Żar, ale nic takiego się nie stało.

– Niestety, w większości nie okazali nam zrozumienia, a to są przecież też nasi radni. To my ich wybieraliśmy – mówi Iwona Adamowicz, szefowa Solidarności w żarskim Urzędzie Miasta.

Jedynie czworo radnych z klubu Dialog (Edyta Gajda, Lucyna Grzybowicz, Marcin Grubizna i Anna Słodkowska) sprzeciwiło się uchwale budżetowej ze względu na brak podwyżek dla pracowników Ratusza.

– Z szacunku do pracowników urzędu i z szacunku do ich pracy, dzięki której to miasto funkcjonuje i w związku z brakiem zgody na przyznanie im godnego wynagrodzenia, tego budżetu w takiej formie nie mogliśmy przyjąć – mówi Edyta Gajda, radna TiM.

Postulaty pracowników Ratusza poparli również radni PiS, ale nie wystarczyło to do odrzucenia budżetu.

Urzędnicy są w sporze zbiorowym z burmistrz D. Madej. Domagają się podwyżek pensji. W styczniu ich wynagrodzenia wzrosły o 500 zł brutto, ale żądają dodatkowych 250 zł. Ze strony burmistrz zgody na to nie ma. Urzędnicy nie zamierzają jednak składać broni.

– Opracowujemy dalszy plan działania. Nie zmieniamy naszych postulatów. Walczymy dalej – przekonuje I. Adamowicz.

komentarz »
  1. polityka 21 stycznia 2022 09:46 - Odpowiedź

    Radni są posłuszni partti, a nie wyborcom i pracownikom. Może szanowni Radni oraz Burmistrz obniżą swoje wynagrodzenia, żeby było sprawiedliwie. Niestety godna praca, płaca i emerytura nadal jest chyba dla nielicznych polityków. Pracownik ma pracować do śmierci, żeby przeżyć i najlepiej nie chororwać. Tak wygląda XXI wiek w Polsce po 30 latach od upadku PZPR.

Napisz komentarz »