REKLAMA

Zdrowie

Nie chce maleć

Opublikowano 07 stycznia 2022, autor: jb

212 kolejnych mieszkańców powiatu żarskiego zaraziło się koronawirusem przez ostatnie siedem dni. W tym samym czasie, do rejestru zakażonych przybyło 181 mieszkańców powiatu żagańskiego.

To więcej w porównaniu do ubiegłego tygodnia o prawie 15 osób w powiecie żarskim i 60 w powiecie żagańskim.

W tym samym czasie przybyło 2 tys. 76 zakażonych na terenie całego województwa i jest to o 84 osoby mniej w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Oznacza to, że w województwie notowane są już spadki w poszczególnych powiatach, ale nie w naszym regionie.

Od początku pandemii w lubuskim zaraziło się już 105 tys. 303 mieszkańców. Przez ostatnie siedem dni najwięcej zakażonych przybyło w czwartek, 6 stycznia, gdy wyniki potwierdzające obecność koronawirusa otrzymało kolejnych 440 osób. 

W powiecie żarskim najwięcej osób jednego dnia, bo 38, pozytywny wynik odebrało w środę, 5 stycznia. W powiecie żagańskim najwięcej zakażeń raportowano w Nowy Rok (1.01.), gdy do rejestru przybyło 39 kolejnych chorych.

Od początku pandemii w naszym województwie zmarło już blisko 2 tys. 600 osób, 152 w ostatnim tygodniu. Tylko w czwartek (6.01.) podano liczbę kolejnych 50 zgonów związanych z koronawirusem i jego powikłaniami.

Napisz komentarz »