REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Stać ich, to się bawią

Opublikowano 07 stycznia 2022, autor: mk

Śpiewają, tańczą, grają i występują przed kamerami. Scena i parkiety po prostu ich kochają. Z wzajemnością. A jak się zgarnia minimum kilkanaście tysięcy miesięcznie, to ochotą na dobrą zabawę zawsze jest.

Z naszych włodarzy to są artystyczne dusze. Śpiewają, grają i tańczą. Nie ma się co dziwić, w końcu ich na to stać!

Król metalu

Piotr Kuliniak, burmistrz Łęknicy, uwielbia ciężkie brzmienia. Nie raz, nie dwa chwalił się wypadami na koncerty sławnych zespołów, znanych na cały świat, takich jak ukochana kapela burmistrza – „Metallica”. Okazało się jednak, że burmistrz sam też potrafi przygrać na gitarce i co nieco zanucić. P. Kuliniak wziął udział w nagraniu kolęd. Zaśpiewał i zagrał „A wczora z wieczora” na metalową nutę. Burmistrza stać na dobrą zabawę. Inkasuje co miesiąc 17 tys. 523 zł. A za taką kasę można kupić wypasioną gitarę i sobie na niej brzdąkać. 

Królowa jest tylko jedna

Katarzyna Kromp, wójt Tuplic, tak dobrze czuje się na scenie, że mogłaby z niej nie schodzić. Jak na wielką divę przystało, podczas nagrania jednego teledysku przebiera się co najmniej trzy razy. Ale stać ją! Po podwyżce rozśpiewana wójt zarabia 16 tys. 600 zł. A za taką kasę można sobie kupić sukienkę wieczorową, przebrać się za baletnicę, a nawet sprawić sobie pluszowego misia. Ale pani wójt z zakupami musiała zaszaleć jednak ciut za bardzo, bo na rajstopy już nie starczyło…

Wodzireje z Żagania

Andrzej Katarzyniec, burmistrz Żagania, tanecznym krokiem przemierza scenę żagańskiej polityki, niczym urodzony wodzirej. Ale komu by nóżka w rytm muzyki nie skakała, jakby na jego konto, tak jak na konto burmistrza, nie wpływało 20 tys. 41 zł co miesiąc. Za taką wypłatę to można odstawić dziki taniec radości. Adam Matwijów, przewodniczący Rady Miasta w Żaganiu, również dobrze czuje się na parkiecie. Tutaj też się nie dziwimy. Radny co miesiąc zgarnia 3 tys. 156 zł tłuściutkiej dietki. No kto by nie tańczył, przy takiej ekstra kasie?!

Napisz komentarz »