REKLAMA

Samorząd

Diety będą wyższe

Opublikowano 07 stycznia 2022, autor: bj

Radni w Brodach dostaną wyższe diety. Zagłosowali za podwyżkami dla siebie. – Te pieniądze w ogóle w budżecie nie są zapisane – mówi Jan Ostapiej, jedyny radny, który głosował przeciw.

Od stycznia dieta przewodniczącego Lecha Kossaka wynosi 1 tys. 300 zł. Dotychczas dostawał 1 tys. zł. Jemu dieta przysługuje ryczałtowo, niezależnie od liczby posiedzeń, ale w razie nieobecności musi liczyć się z potrąceniami – 10 proc. za każde posiedzenie, maksymalnie 30 proc. w miesiącu. Za udział w sesji przewodniczący komisji otrzymają po 250 zł (dotychczas dostawali po 150 zł), pozostali radni – również po 250 zł (dotychczas 120 zł ). Za posiedzenie komisji jej przewodniczący dostaną po 300 zł.

Radni i przewodniczący komisji, którymi w Radzie Gminy Brody są: Jerzy Bausa, Adam Babiarz, Małgorzata Wawrzyniak, Marek Tracz, dostają pieniądze za każde posiedzenie.

Podwyżki poparło 12 radnych. Podczas głosowania wyłamał się tylko Jan Ostapiej.

– Głosowałem przeciw, bo nie było zagwarantowanych podwyżek dla radnych w budżecie na 2022 rok. Obie uchwały były głosowane na jednej sesji, ale najpierw była uchwała o dietach, a dopiero potem uchwała budżetowa. Budżet dla mnie jest w zasadzie wirtualny – komentuje J. Ostapiej.

Napisz komentarz »