REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ze śrubokrętem na sąsiadkę

Opublikowano 07 stycznia 2022, autor: Piotr Piotrowski

65-letnia mieszkanka Żagania siała grozę wśród sąsiadów w swoim bloku. Na jednego z nich rzuciła się ze śrubokrętem.

Kobieta musiała mieć zły dzień w niedzielę, 2 stycznia. Pokłóciła się z sąsiadką, po czym zaatakowała ją śrubokrętem. Na szczęście, ta nie doznała żadnych poważniejszych obrażeń. W bloku przy ul Kochanowskiego interweniowała policja, którą wezwali przerażeni lokatorzy. Krewka 65-latka nie zamierzała się uspokoić.

– Zaatakowała swoją sąsiadkę śrubokrętem. Gdy przyjechała policja, napadła na funkcjonariuszy – opowiada jedna z lokatorek bloku. – Została obezwładniona, skuta kajdankami i odwieziona na izbę zatrzymań.

Te informacje potwierdza rzecznik żagańskiej policji.

– W trakcie interwencji kobieta znieważyła interweniujących funkcjonariuszy policji. Została skuta kajdankami i przewieziona do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w żagańskiej komendzie – informuje st. sierż. Arkadiusz Szlachetko, p.o. oficera prasowego KPP Żagań.

– Kobieta usłyszała cztery zarzuty dotyczące gróźb karalnych wobec sąsiadów i policjantów. Została zatrzymana i zastosowano wobec niej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi – dodaje Ewa Antonowicz, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej.

Obecnie w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu toczy się postępowanie przeciwko 65-latce. W środę, 5 stycznia, kobieta znowu się awanturowała i musiała interweniować policja. Po raz kolejny trafiła do izby zatrzymań. Niewykluczone, że tym razem komenda zawnioskuje o areszt.

Napisz komentarz »